Pierwsza edycja COGNOR CUP za nami!

11-12 maja to piękny dla nas weekend. Zwycięstwo pierwszej drużyny z Lechem II Poznań to nie jedyny powód do radości, bo tych było sporo... głównie za sprawą odbywającego się na naszych obiektach turnieju „Cognor Cup”. Udział w evencie zorganizowanym w kategorii U-11 (rocznik 2013) wzięło wiele zespołów, między innymi pięć ekip Hutnika, Wisła, Cracovia, Garbarnia, Krakus Nowa Huta, Okocimski Brzesko, KS Zakopane czy zagraniczne MFK Vranov oraz MFK Vitkovice. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a młodzi piłkarze podeszli do gry mocno ambitnie, dając z siebie maksimum możliwości i walcząc o ostateczne zwycięstwo. 

Premierowa edycja organizowanego przez nas turnieju „Cognor Cup” za nami. Co to były za spotkania, co to były za emocje... Na „Suchych Stawach” pojawiło się 30 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy: dwie siedmio-zespołowe oraz dwie, w których znalazło się po osiem ekip – rywalizowano systemem każdy z każdym, a czas pojedynczej gry wynosił równe 20 minut. W tym miejscu warto nadmienić, że w wydarzeniu udział wzięło pięć zespołów naszego klubu! 

- Oceniam turniej jako bardzo udany. Biorąc pod uwagę, że była to pierwsza edycja, a my nie mieliśmy wcześniej doświadczenia w tej materii to możemy jako klub być z siebie zadowoleni. Rzuciliśmy się od razu na głęboką wodę zapraszając 30 drużyn do udziału w turnieju, ale myślę, że podołaliśmy wyzwaniu. Oczywiście były pewne niedociągnięcia, natomiast zdobyliśmy cenne doświadczenie, które zapewne zaprocentuje w kolejnych latach. Najważniejsza była dla nas opinia trenerów, którzy w większości chwalili sobie organizację wydarzenia, a przede wszystkim docenili niedzielne rozgrywki na boisku głównym, gdzie swoje mecze rozgrywają seniorzy Hutnika. Było to duże przeżycie dla młodych zawodników, móc wystąpić na prawdziwym stadionie – mówi Jakub Świergała, trener naszej akademii oraz koordynator przedsięwzięcia. 

Pierwszego dnia bój toczył się o zajęcie jak najlepszego miejsca w swoim zestawieniu, bo wiązało się to z przeskokiem do kolejnych, niedzielnych i zupełnie innych już koszyków... ale po kolei. Sprawdźmy najpierw jak zakończyła się sobotnia rywalizacja.

MIEJSCA ZAJĘTE PRZEZ POSZCZEGÓLNE ZESPOŁY PO 1 DNIU COGNOR CUP (Faza grupowa)

GRUPA A:

1.      UKS Leńcze

2.      Hutnik Kraków I

3.      Wiślacka Szkoła Futbolu

4.      Garbarnia Kraków

5.      PUKS Karol Wadowice

6.      MUKP Dąbrowa Górnicza

7.      Karpaty Siepraw

GRUPA B:

1.      Wisła Kraków

2.      APMT Limanowa

3.      Hutnik Kraków U10

4.      Okocimski Brzesko

5.      Unia Oświęcim

6.      FA Zawiercie

7.      Krakus Nowa Huta II

8.      Hutnik Kraków III

GRUPA C:

1.      MFK Vranov

2.      AP21 Chrzanów

3.      Hutnik Kraków II

4.      TP Jastrząb Bielszowice I

5.      Krakus Nowa Huta I

6.      Bronowice Lublin I

7.      MKS Limanovia

GRUPA D:

1.      Bronowice Lublin II

2.      AM Cracovia

3.      KSPN Pogoń Kraków

4.      MFK Vitkovice

5.      KS Zakopane

6.      CFT Academy

7.      Hutnik Kraków IV

8.      TP Jastrząb Bielszowice II

CognorCup2

Niedziela to dzień ostatecznych rozstrzygnięć. Do nowych grup: Platynowej, Złotej, Srebrnej oraz Brązowej drużyny przeskakiwały według kolejności zajętych minionego dnia lokat – tak rozpoczęła się faza finałowa i okazała się bardzo zacięta. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, bo te też brały udział w wydarzeniu, bawili się wyśmienicie.

Grupę Platynową, w której zagrały najlepsze w pierwszej fazie drużyny wygrała Wisła Kraków - zostając tym samym zwycięzcą turnieju, ale z dobrej strony pokazały się choćby APMT Limanowa oraz UKS Leńcze. W grupie Złotej laur wywalczył Hutnik U10, doznając tylko jednej porażki – dodajmy, że drużyna ta składa się z młodszego rocznika. W następnych zestawieniach zwyciężały odpowiednio KS Zakopane, a także Karpaty Siepraw.

- Dla mnie ze szkoleniowego punktu widzenia, najważniejsze w turnieju jest to, żeby zawodnicy rozegrali jak najwięcej minut. W Cognor Cup każda drużyna miała 280 minut gry przez dwa dni, jednocześnie przy bardzo krótkim czasie oczekiwania na kolejny mecz. Jest to na pewno zasługa naszej infrastruktury. Taki założyliśmy sobie cel przy organizacji i uważam to za nasz największy sukces. Od przyszłego sezonu zawodnicy z rocznika 2013 będą już rozgrywali swoje mecze w systemie 9x9, więc dla mnie jako trenera cenne było to, że udało się nam zorganizować turniej dla tych chłopców, rywalizując jeszcze systemie 7x7, w którym każdy z zawodników ma więcej kontaktów, co też przekłada się na jego rozwój. Mecze były na bardzo dobrym poziomie, w szczególności w drugim dniu, gdzie spotkały się zespoły o podobnym poziomie zaawansowania i rozgrywki były jeszcze bardziej zacięte. Każdy mógł wygrać z każdym. Myślę, że dla rodziców czy postronnych widzów bardzo przyjemnie oglądało się rywalizacje chłopców, ponieważ drużyny starały się rozpoczynać akcje od bramki podaniami, widzieliśmy mnóstwo udanych dryblingów i pięknych bramek po zagraniach, strzałach z dystansów lub drużynowych akcjach – dodaje koordynator. 

CognorCup3

Udany to był weekend, adepci różnych szkółek spędzili go pracowicie, zbierając dodatkowo bardzo cenne doświadczenie. „Cognor Cup” przebiegł rewelacyjnie, okazał się dużym sukcesem (w czym zasługa naszych trenerów oraz Akademii Piłkarskiej Hutnika Kraków) i z pewnością, w przyszłości, odbędą się jego kolejne edycje. DZIĘKUJEMY osobom zaangażowanym w organizację, trenerom Akademii Piłkarskiej Hutnika Kraków, zespołom biorącym udział, wszystkim zawodnikom oraz sponsorowi strategicznemu, firmie COGNOR.

Co możemy powiedzieć o występie Hutniczych teamów?

- Myślę, że w imieniu wszystkich trenerów, którzy prowadzili drużyny Hutnika Kraków mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników. Każda drużyna dała z siebie wszystko niezależnie od tego, w których rozgrywkach uczestniczyła. Chłopcy z grupy platynowej na pewno czuli po turnieju niedosyt, bo otarli się o podium przegrywając je tylko bilansem meczów bezpośrednich, ale myślę, że niezależnie od miejsca mogą być dumni ze swojego występu – kończy trener Świergała.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU COGNOR CUP

GRUPA PLATYNOWA:

1.      Wisła Kraków

2.      APMT Limanowa

3.      UKS Leńcze

4.      AP21 Chrzanów

5.      Hutnik Kraków I

6.      AM Cracovia

7.      Bronowice Lublin II

8.      MFK Vranov

GRUPA ZŁOTA:

1.      Hutnik Kraków U10

2.      Wiślacka Szkoła Futbolu

3.      TP Jastrząb Bielszowice I

4.      KSPN Pogoń Kraków

5.      Garbarnia Kraków

6.      Okocimski Brzesko

7.      MFK Vitkovice

8.      Hutnik Kraków II

GRUPA SREBRNA:

1.      KS Zakopane

2.      Krakus Nowa Huta I

3.      PUKS Karol Wadowice

4.      FA Zawiercie

5.      Bronowice Lublin I

6.      Unia Oświęcim

7.      CFT Academy

GRUPA BRĄZOWA:

1.      Karpaty Siepraw

2.      MUKS Dąbrowa Górnicza

3.      MKS Limanovia

4.      Krakus Nowa Huta II

5.      Hutnik Kraków IV

6.      Hutnik Kraków III

7.      TP Jastrząb Bielszowice II

Wszystkie wyniki i tabele „Cognor Cup” znajdziecie w jednym miejscu: TUTAJ!

A klikając w tym miejscu obejrzycie relację fotograficzną autorstwa Marcina Kądziołki.

Wstecz