Piękna zima tej wiosny

Więc cóż, runda druga. Zarówno w kontekście ligowym, jak i kolejkowym - będzie to bowiem drugi termin meczu, pierwszy został odwołany z uwagi na złe warunki atmosferyczne. Mamy nadzieję, że tym razem uda się to spotkanie rozegrać.

Spotkaniem ze Skrą zainaugurujemy wiosenną rundę 2.Ligi. Pierwszy mecz ze spadkowiczem z Fortuna I Ligi rozegraliśmy w lipcu na inaugurację, i było to niezwykle ciekawe spotkanie - trzy czerwone kartki i trzybramkowe zwycięstwo. Liczymy na powtórkę, może z wyłączeniem czerwonych kartek.

Skra jest klubem o bardzo długiej i bogatej historii - za dwa lata będzie bowiem świętować stulecie istnienia. W najwyższej klasie rozgrywkowej spędziła dwa sezony, 1946 i 1947. W minionym sezonie drużyna z Częstochowy zajęła 16. miejsce w Fortuna 1 Lidze, co zakończyło się spadkiem. Trenera Jakuba Dziółkę zastąpił wówczas Konrad Gerega, nowy trener wprowadził drużynę na miejsce barażowe - po rundzie jesiennej częstochowianie zajmują 5. miejsce. My jednak tracimy do nich jedynie dwa punkty, więc w przypadku zwycięstwa możemy ich przeskoczyć.

Kibice 2.Ligi doskonale pamiętają mecz Garbarnia - Skra z 12 czerwca 2021 roku. Było to spotkanie bezpośrednio decydujące o awansie do baraży o I Ligę, Garbarnia musiała to spotkanie wygrać, Skrze wystarczył remis. Drużyna z Częstochowy prowadziła już 3:1, Garbarnia zdołała wyrównać stan meczu, a później odzyskać prowadzenie na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W trzeciej minucie doliczonego czasu sędzia przyznał rzut karny dla Skry. Kamil Wojtyra pokonał Aleksandra Kozioła, a Skra cieszyła się z awansu do baraży. Pokonała w nich wyżej notowanych rywali, Chojniczankę i KKS Kalisz, i po raz pierwszy od 69 lat awansowała na drugi szczebel rozgrywkowy. 

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Kornel Paszkiewicz z Kątów Wrocławskich, a na liniach pomagać mu będą Michał Hnatkiewicz i Jakub Szkutnik. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Krzysztof Robert.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon), oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl całkowicie za darmo.

18. kolejka 2.Ligi
Skra Częstochowa - Hutnik Kraków
29.11.2023 (środa), godzina 17:00
Miejski Stadion Piłkarski, ul. Loretańska 20, Częstochowa

Obsada sędziowska: Kornel Paszkiewicz (sędzia główny), Michał Hnatkiewicz, Jakub Szkutnik (sędziowie asystenci) i Krzysztof Robert (sędzia techniczny).

Wstecz