Piątkowy wyjazd u (prawie) sąsiada

Ostatnie 5 spotkań w wykonaniu Hutnika to trzy wygrane, w tym dwie z rzędu, remis i porażka. Odczarowaliśmy Puławy, pokonaliśmy wicelidera, a także zwyciężyliśmy w Meczu Przyjaźni. Teraz udajemy się na wyjazd do Kalisza na starcie z miejscowym KKS-em, który znajduje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli. Tracimy do Kaliszan tylko punkt, ale z uwagi na bilans bramkowy są oni w tabeli wyżej niż inne drużyny z 16 punktami.

KKS Kalisz osiągnął w poprzednim sezonie swój największy sukces w historii. Popularny Cebulorz zagrał bowiem w półfinale Pucharu Polski eliminując po drodze takie marki jak Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław czy Widzew Łódź. Sama końcówka sezonu nie była jednak aż tak udana. Rzutem na taśmę przegrali miejsce w barażach przegrywając w ostatniej kolejce z walczącymi o życie rezerwami Zagłębia Lubin. Ostatecznie to Zagłębie się utrzymało, a szóste miejsce przypadło Motorowi, który następnie wygrał baraże i zameldował się na zapleczu Ekstraklasy.

Trójkolorowi z Kalisza zajmują obecnie trzecie miejsce w lidze z 16 punktami na koncie. Hutnik jest szósty z punktem straty.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Sebastian Tarnowski z Wrocławia, a na liniach pomagać mu będą Marek Bielanin i Paweł Jałowiec. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Michalina Diakow. 

Transmisja z piątkowego meczu będzie dostępna na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

10. kolejka e-Winner 2 ligi
KKS Kalisz - Hutnik Kraków
22.09.2023 (piątek) godzina 20:00
Stadion Miejskiego Klubu Sportowego KKS Kalisz, ul. Łódzka 19/29, Kalisz 

Obsada sędziowska: Sebastian Tarnowski (sędzia główny), Marek Bielanin, Paweł Jałowiec (sędziowie asystenci) i Michalina Diakow (sędzia techniczny).

Wstecz