On This Day (1996): Pucharowy debiut okraszony rekordem!

Tego dnia 26 lat temu Hutnik rozegrał swój pierwszy mecz w europejskich pucharach. Debiut w Pucharze UEFA wypadł bardzo okazale. Hutnicy nie dali szans azerskiemu Chazri Buzowna Baku i zwyciężyli 9-0, wyrównując tym samym rekordowy wynik Legii Warszawa, która wygrała w 1972 roku z Vikingurem Reykjavik właśnie 9-0. Nikomu później ta sztuka już się nie udała. Pierwszą bramkę strzelił Moussa Yahaya. Na 2-0 podwyższył Dariusz Romuzga. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie stron, od 65 min. rozpoczęło się wielkie strzelanie. Biało-Błękitno-Niebiescy w ciągu 10 min. pięciokrotnie trafiali do bramki rywali. Zaczął Jerzy Wojnecki, a 3 min. później swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Romuzga. W 70 i 72 min. dublet ustrzelił Marek Zając i było 6-0. W 75 Wojnecki trafił po raz drugi. Na ósmą bramkę przyszło kibicom czekać aż 9 min. Wtedy to Siergiej Szypowski pewnie wykonał karnego podyktowanego za faul na Zającu. Wynik meczu na 9-0 w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił Bartłomiej Jamróz.

Trener Jerzy Kasalik desygnował do gry w tym meczu: Szypowski - Kaliszan (46 Walankiewicz), Ozimek, Wojnecki - Zając, Jamróz, Romuzga, Stolarz (58 Krzywda), Fudali (74 Sosin) - Adamczyk, Yahaya