On This Day (1996): Pożegnanie z pucharami.

Tego dnia 26 lat temu, we wtorek 24 września 1996 roku Hutnik w rewanżowym meczu 1/32 finału Pucharu UEFA zagrał na wyjeździe z AS Monaco. Był to ostatni jak dotąd mecz Dumy Nowej Huty w europejskich pucharach. Hutnik ten mecz przegrał 1-3, choć kto wie jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby sędzia podyktował ewidentny rzut karny za faul Bartheza na Yahayi, przy stanie 1-1.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał jeszcze w pierwszej połowie Anderson. Po przerwie wyrównał z rzutu karnego Waldemar Adamczyk. Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu ponowne prowadzenie "książętom" z rzutu wolnego zapewnił Martin, a trzy minuty później wynik spotkania ustalił Anderson.

W Monaco oczywiście nie mogło zabraknąć kibiców Hutnika, którzy przemierzyli niemal 1700 za swoją ukochaną drużyną.