On This Day (1996): Największy sukces piłkarzy.

Tego dnia 26 lat temu piłkarze Hutnika osiągnęli największy sukces w historii zdobywając brązowe medale mistrzostw Polski. Zajmując trzecie miejsce w lidze zapewnili sobie również awans do pucharu UEFA. W ostatniej kolejce rozgrywek futboliści z Suchych Stawów wygrali w Tarnobrzegu z miejscową Siarką 2-0. Obie bramki już w pierwszej połowie strzelił Zakari Lambo. Wynik otworzył w 23 min. finalizując dokładne podanie Wojciecha Ozimka, a sześć minut później trafił na 2-0 główkując z bliska po strzale Andrzeja Jaskota.

Ostatecznie Hutnik ustąpił miejsca mistrzowi Widzewowi Łudź i wicemistrzowi Legii Warszawa, a wyprzedził czwarty w tabel ŁKS Łódź.

Brązowe medale wywalczyli: Marcin Latos, Siergiej Szypowski, Jacek Bobrowicz, Waldemar Adamczyk, Krzysztof Bukalski, Dariusz Romuzga, Zakari Lambo, Leszek Walankiewicz, Jerzy Wojnecki, Andrzej Jaskot, Wojciech Ozimek, Ryszard Fudali, Bartłomiej Jamróz, Arkadiusz Kaliszan, Jerzy Kowalik, Grzegorz Krupa, Mariusz Krzywda, Michał Stolarz, Andrzej Zięba, Robert Ziółkowski, Marek Zając, Jerzy Łapczyński, Łukasz Sosin, Krzysztof Popczyński, trener Jerzy Kasalik, II trenerzy Bogdan Ciućmański i Michał Królikowski