On This Day (1996): "Książęta" na Suchych Stawach

Tego dnia 26 lat temu piłkarze Hutnika zagrali w pierwszej rundzie pucharu UEFA. Przeciwnikiem Hutników była drużyna "książąt" z Monaco. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1-0. W pierwszej połowie przewagę mieli przyjezdni, ale nie wiele z niej wynikało. W 41min. Waldemar Adamczyk huknął z dystansu, jednak Barthez nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę na rzut rożny. Do przerwy bez bramek. W 61min. za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić francuski obrońca Leonard. Mecz się wyrównał. W 78min. doskonałą okazję zmarnował Moussa Yahaya. Po zagraniu Michała Stolarza napastnik Hutnika miał przed sobą tylko Bartheza, nie zdołał jednak trafić w bramkę. W 87min. Scifo zagrał do Ikpeby, a ten mimo asysty Krzysztofa Dudy zdołał pokonać Siergieja Szypowskiego, 0-1. Chwilę później sędzia tego spotkania Marques z Portugalii gwizdnął po raz ostatni. Trener Jerzy Kasalik desygnował do gry: Szypowski - Duda, Walankiewicz, Kaliszan - Ozimek, Romuzga (56 Hajduk), Motyka, Fudali (65 Prokop) - Wawrów (76 Stolarz), Yahaya, Adamczyk.