On This Day (1992): Najwyższe zwycięstwo piłkarzy Hutnika w ekstraklasie.

Tego dnia 30 lat temu piłkarze Hutnika odnieśli najwyższe zwycięstwo w ekstraklasie. 13 maja 1992 roku pokonali na Suchych Stawach Pegrotour Dębica 6-0. Hutnicy od początku spotkania zdecydowanie przeważali, jednak na przerwę schodzili z tylko jednobramkową zaliczką. Autorem bramki był Andrzej Sermak który w 14 min. "przymierzył" z rzutu wolnego po "długim" rogu. Po przerwie hutnicy dorzucili jeszcze pięć bramek. Na 2-0 w 47 min. z rzutu karnego podyktowanego za faul na Robercie Kasperczyku podwyższył Mirosław Waligóra. W 59 min. było już 3-0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Waligóra strzelając z wolnego w okienko. W 62 min. Waligóra skompletował hattricka, wykorzystując karnego po faulu na Leszku Kraczkiewiczu i było 4-0. Piątą bramkę w tym spotkaniu strzelił Leszek Walankiewicz w 69 min., który z bliska dopełnił formalności kierując futbolówkę do siatki rywali po zagraniu Krzysztofa Popczyńskiego. Wynik spotkania na 6-0 ustalił w 73 min. Kasperczyk trafiając po pięknej akcji i dokładnym podaniu Waligóry.
Hutnik zagrał w składzie: Tyrpa - Walankiewicz, Wesołowski, Węgrzyn, Koźmiński (77 Romuzga) - Popczyński (82 Zięba), Bukalski, Sermak, Kraczkiewicz - Waligóra, Kasperczyk