On This Day (1977): Awans lekkoatletów Hutnika do II ligi.

Tego dnia 45 lat temu lekkoatleci Hutnika wywalczyli promocję do II ligi. Finałowy turniej o awans na zaplecze ekstraklasy odbył się w Kluczborku. Wzięło w nim udział 14 zespołów, a awansować mogły tylko cztery. Zawodnicy Hutnika nie pozostawili złudzeń przeciwnikom i pewnie wygrali zawody uzyskując 88,5 pkt. Drugie miejsce przypadło SZS-AZS Racibórz (69 pkt.), trzecie WFS Tarnów i Budowlanym Kielce (po 66,5pkt.). Biało-Błękitni-Niebiescy wygrali konkurencje: Zenon Dąbek w skoku w dal (7,03m.), Andrzej Lubas 110m. ppł. (14,5s.), Wojciech Jerzmanowski w biegu na 400m. (49,7s.), Iwona Andrzejuk w skoku w dal (5,48m.), Henryk Kotliński w rzucie młotem (50,70m.), Aleksandra Hyla w biegu na 100m. ppł. (15,5s.) i Wojciech Skóra w skoku o tyczce (4,00m.). Ponadto drugie miejsca zajęli: Andrzej Giza w biegu na 400m. ppł., Piotr Dusza w biegu na 200m., Jarosław Dorszewski w trójskoku.

Na zdjęciu: Andrzej Lubas (drugi od prawej)