Nowy trener, starzy przyjaciele

Hutnik przystępujący do Meczu Przyjaźni to nie ten sam Hutnik, który podejmował Stal. W międzyczasie zmieniliśmy trenera - Bartłomieja Boblę zastąpił Maciej Musiał. Zmiana ta na pewno da drużynie impuls do walki - tej właśnie się spodziewamy. Bo o atmosferę na stadionie jesteśmy spokojni.

Olsztyński Stomil będzie w przyszłym roku obchodził 80-lecie powstania. Największe sukcesy odnosił na przełomie tysiącleci. Zagrał wówczas w ośmiu sezonach Ekstraklasy, oraz dwukrotnie dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. W sezonie 1995/96 zawodnicy Stomilu wywalczyli 6. miejsce w Ekstraklasie, a pierwsze skrzypce w tamtej drużynie grali Sylwester Czereszewski i Tomasz Sokołowski.

Nasze jesienne spotkanie z zeszłego sezonu jest niewątpliwie jednym z najbardziej pamiętnych meczów minionej kampanii, choć z nienajprzyjemniejszych powodów. Pomimo naszego prowadzenia 3:2, to zawodnicy Dumy Warmii zdobyli w tym meczu trzy punkty zdobywając dwa gole w doliczonym czasie gry. W sobotę liczymy na porównywalną dawkę emocji, ale nieco inny wynik. 

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Artur Aluszyk z Barlinka, a na liniach pomagać mu będą Wiktor Wątroba i Bartosz Tomaszuk. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Krzysztof Ulatowski. 

Transmisja z poniedziałkowego meczu będzie dostępna na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

Wykupując subskrypcję Pilot WP, masz możliwość wybrania klubu, który chcesz wesprzeć – wybierz Hutnika, a część zapłaconej kwoty trafi do Klubu!

 

26. kolejka 2.Ligi

Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków

30.03.2024 (sobota), godzina 12:00

Stadion OSiR w Olsztynie, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 69A, Olsztyn

Obsada sędziowska: Artur Aluszyk (sędzia główny), Wiktor Wątroba, Bartosz Tomaszuk (sędziowie asystenci) i Krzysztof Ulatowski (sędzia techniczny).

Wstecz