Niedzielne popołudnie z ligowym hitem

Przed nami starcie, na które każdy kibic ostrzy sobie zęby. Wyjazdowa potyczka z Motorem Lublin to mecz, który śmiało można określić mianem hitu kolejki. Po przegranych Derbach Lubelszczyzny piłkarze ze stolicy regionu wypadli z miejsca premiowanego grą w barażach, z pewnością więc zechcą zmazać tę plamę. Hutnicy zaś walczyć będą o przedłużenie serii wygranych do czterech spotkań. Obie drużyny wyjdą na to spotkanie niezwykle zmotywowane, możemy się więc spodziewać bardzo ciekawego widowiska. Dodatkowego smaczku niewątpliwie dodaje przeszłość, a konkretnie zajadła rywalizacja o awans do II ligi w sezonie 2019/2020, oraz fakt, że mecz będzie transmitowany na otwartej antenie.

Motor Lublin to klub z wielkimi tradycjami. W Ekstraklasie zadebiutował w 1980 - roku swojego trzydziestolecia. Łącznie w piłkarskiej elicie rozegrał 9 sezonów plasując się głównie w środku tabeli. Obecnie swoje mecze rozgrywa na Arenie Lublin, gdzie rozegrano między innymi finał Pucharu Polski w 2020 roku. Nasze poprzednie starcie zakończyło się wygraną Motoru 3:1, jedynego gola dla Dumy Nowej Huty zdobył wówczas Krzysztof Świątek.

Przed Hutnikami trudne zadanie. W spotkaniu przeciwko Górnikowi Polkowice udało się złapać niezwykle cenny oddech, jednak waga meczu z Motorem wciąż jest ogromna. Mając na względzie historię, doping miejscowych kibiców i formę obydwu zespołów możemy wywnioskować, że czeka nas ciężki mecz. Jedno jest jednak pewne - zobaczymy na boisku mnóstwo walki i determinacji. Oby emocje były w tym spotkaniu równie wielkie.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Mateusz Piszczelok z Katowic, a na liniach pomagać mu będą Wojciech Szczurek i Zbigniew Szymanek. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Mariusz Goriwoda. 

Transmisja z sobotniego spotkania przeprowadzona będzie w TVP Sport i na platformie sport.tvp.pl

29. kolejka e-Winner 2 ligi
Motor Lublin - Hutnik Kraków
30.04.2023 (niedziela) godzina 14:45
Arena Lublin, ul. Stadionowa 1, Lublin


Obsada sędziowska: Mateusz Piszczelok (sędzia główny), Wojciech Szczurek, Zbigniew Szymanek (sędziowie asystenci) i Mariusz Goriwoda (sędzia techniczny).

Wstecz