Nareszcie! Zaczynamy wielkie granie w 2024 r.

Wiosenne rozgrywki rozpoczniemy meczem z zasłużonym klubem z Górnego Śląska. Naprzeciw Chłopców Hutników stanie GKS Jastrzębie. Choć w Ekstraklasie spędzili tylko jeden sezon, i to 35 lat temu, to jest to jasny punkt na piłkarskiej mapie Polski.

GKS powstał w 1961 r. i szybko zaczął się piąć w ligowej hierarchii. Rozpoczynał rozgrywki w C klasie, aby po 12 latach występować już w ówczesnej II lidze, gdzie występowaliśmy wtedy i my.

Dwa lata później piłkarze z Jastrzębia osiągnęli swój największy sukces w historii awansując do półfinału Pucharu Polski. Po drodze GKS wyeliminował m.in. Wisłę Kraków i Legię Warszawa ulegając dopiero Stali Mielec z Grzegorzem Latą, Janem Domarskim i Henrykiem Kasperczakiem w składzie. Przykrą ciekawostką z tego spotkania jest fakt, że dwa gole samobójcze strzelił wówczas obrońca GKS-u Piotr Lajda.

Pomimo znacznej przewagi w tabeli wiemy, że to nie będzie łatwy mecz. Konrad Kargul-Grobla i Bartosz Borun są najlepszymi asystentami drużyny, a na ich podania czyhają Michał Bednarski i João Guilherme. Kolejną groźną postacią jest trener - zaledwie 25-letni Dawid Pędziałek.

W poprzednim meczu z Jastrzębiami padł wynik 1:0. Przekrojowo jednak to my byliśmy w jesiennej rundzie lepsi, i to aż o 9 punktów. Podczas, gdy my zimowaliśmy na miejscu barażowym, GKS-owi jest o punkcik od bezpiecznej strefy. Liczymy na rewanż za jesienne niepowodzenie, do boju Chłopcy Hutnicy!

 

 

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Aleksander Kozieł z Kielc, a na liniach pomagać mu będą Dominik Wrona i Grzegorz Olejarczyk. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Leszek Lewandowski.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

21. kolejka 2.Ligi
Hutnik Kraków - GKS Jastrzębie
24.02.2024 (sobota), godzina 13:00
Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków

Obsada sędziowska: Aleksander Kozieł (sędzia główny), Dominik Wrona, Grzegorz Olejarczyk (sędziowie asystenci) i Leszek Lewandowski (sędzia techniczny).

Wstecz