Na rozpoczęcie rundy wiosennej z rezerwami pogromcy Villarrealu

Drużyna "Dumy Nowej Huty" pod wodzą Bartłomieja Bobli tydzień temu odniosła swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Hutnicy w ostatnich tygodniach spisują się całkiem nieźle. Pod wodzą nowego szkoleniowca zdobyli siedem "oczek" w czterech meczach. Z kolei rezerwy "Kolejorza" również ostatnie tygodnie mogą zaliczyć do udanych. Również po ostatnich czterech spotkaniach mogli dopisać do ligowej tabeli siedem punktów. Mimo dobrych rezultatów oba zespoły wciąż nie mogą pozwolić sobie na "oddech" w walce o utrzymanie. Na chwilę obecną Lech II jest 12., a Hutnik 16.

Wygląda na to, że w niedzielę na stadionie we Wronkach spotkają się dwie drużyny, które w ostatnim czasie złapały wiatr w żagle. Hutnik balansuje na krawędzi strefy spadkowej, jednak na półmetku rozgrywek dół tabeli jest bardzo ciasny, a różnice punktowe minimalne. Na ten moment po zwycięstwie Siarki Tarnobrzeg nad Zniczem Pruszków (2:0) biało-błękitno-niebiescy spadli na 16. lokatę. Nie ma to jednak dużego znaczenia, gdyż w przypadku remisu z Lechem II Hutnik zrówna się punktami z czternastym Motorem Lublin. Natomiast w przypadku zwycięstwa, na które wszyscy kibice w Nowej Hucie liczą drużyna z Suchych Stawów wyprzedzi właśnie... Lecha. 

Z kolei drużyna Artura Węski mimo dwupunktowej przewagi na czerwoną strefą nie może być pewna utrzymania bezpiecznej pozycji. Zespół z Poznania jest niepokonany od trzech spotkań - rezerwy Lecha wygrały 1:0 zarówno ze Zniczem Pruszków (tak jak Hutnik tydzień temu) jak i GKS-em Jastrzębie oraz w ubiegłej kolejce zremisowały z Wisłą Puławy 1.1. Mecz z Hutnikiem dla drużyny z Wielkopolski będzie szansą na powiększenie przewagi nad miejscami spadkowymi. W przypadku zwycięstwa Lech wyprzedzi rezerwy Zagłębia i w tym przypadku będzie mu bliżej do baraży niż do degradacji. Z kolei podział punktów będzie oznaczać przesunięcie się o zaledwie jedną lokatę, czyli na 11. pozycję. 

Finalnie w niedzielne popołudnie możemy spodziewać się ciekawego widowiska. Arbitrem głównym spotkania będzie Paweł Horożaniecki z Żar, a na liniach pomagać mu będą: Michał Gogolewski Jakub Szkutnik. Natomiast Mateusz Niedzielan będzie pełnić funkcję sędziego technicznego. 

Transmisja z niedzielnego spotkania zostanie przeprowadzona na platformie WP Pilot. Relacja na WP Pilot będzie dostępna po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 3 dni, 30 dni lub rok).

Aby wykupić pakiet skorzystaj z TEGO LINKU -> WP Pilot, dzięki czemu część dochodu z transakcji trafi do naszego Klubu! 

18. kolejka e-Winner 2 liga
Lech II Poznań vs Hutnik Kraków

6.11.2022 (Niedziela) godzina 13:00
Stadion Akademii KKS Lech Poznań, Leśna 15a, Wronki
Obsada sędziowska: Paweł Horożaniecki, Michał Gogolewski, Jakub Szkutnik, Mateusz Niedzielan

Wstecz