Młodzieżowe podsumowanie weekendu (25-26 marca 2023)

Wszystkie weekendowe mecze juniorskie szczebla centralnego zostały rozegrane na wyjeździe. CLJ U-15 grała ze Stalą w Rzeszowie, CLJ U-17 w Płocku z miejscową Wisłą, a zawodnicy Ligi Makroregionalnej U-19 w Lublinie z Motorem. Niestety, zwycięsko ze starcia wyszli tylko ci ostatni.

Pierwsze sobotnie spotkanie to mecz z liderem naszej grupy CLJ U-15, Stalą Rzeszów. Podopiecznych trenerów Świątka i Nawrota czekało niezwykle trudne zadanie - Stal straciła bowiem jedynie 5 goli na przestrzeni całego sezonu, a ich jedyna porażka miała miejsce w pierwszej kolejce sezonu. Drużyna z Podkarpacia od razu ruszyła do ataku, co poskutkowało zdobyciem dwóch goli w pierwszych pięciu minutach spotkania. Mimo znacznej motywacji graczom Hutnika nie udało się po przerwie odwrócić losów meczu. Stal dołożyła 4 gole i spotkanie zakończyło się wynikiem 6-0.

Kolejne spotkanie CLJ U-15 odbędzie się w najbliższą niedzielę. Na Suche Stawy przyjedzie inna drużyna ze stolicy Podkarpacia - Resovia.

Kolejny mecz to wycieczka drużyny CLJ U-17 na Mazowsze. Podopieczni trenera Papieża i trenera Sieronia rozpoczęli swoje spotkanie z Wisłą podobnie jak młodsi zawodnicy w Rzeszowie, bo już w trzeciej minucie spotkania gospodarze prowadzili 1:0. Spotkanie przebiegało pod dyktando graczy z Płocka, nasi zawodnicy nie byli w stanie wykończyć sytuacji, mimo częstszej obecności w polu karnym rywala po przerwie. Ostatecznie mecz zakończył się pięciobramkową porażką młodych Hutników. Okazja na odkucie się przyjdzie w sobotę, kiedy to na boiska Hutnika Kraków przyjedzie drużyna Korony Kielce.

Powody do radości dała nam za to drużyna Juniora Starszego. Pierwsza odsłona dała nam dwubramkowe prowadzenie po golach Kamila Kozika oraz Piotra Wójtowicza. W samej tylko pierwszej odsłonie starcia mogliśmy kilkukrotnie podwyższyć prowadzenie, zabrakło jednak skuteczności. Drugą połowę meczu rozpoczęliśmy z przytupem - Kacper Depta zdobył bramkę już dwie minuty po gwizdku. Później dwa gole dołożył Kamil Kozik kompletując tym samym hat-tricka i umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji strzelców. Po okazałym zwycięstwie drużyna U-19 zameldowała się na pozycji lidera w ligowej tabeli. Kolejna okazja do zdobycia punktów już w niedzielę, kiedy to do Krakowa przyjedzie zajmująca obecnie 8. miejsce w tabeli drużyna Górnika Łęczna.