Pomimo mniejszej ilości meczów w związku z pauzą ligową seniorów oraz drużyny U-16, emocji na boiskach z udziałem naszych drużyn nie brakowało. W ten weekend nasi Młodzieżowcy rozegrali 3 spotkania - dwa z nich odbyły się w sobotnie popołudnie oraz jedno zaplanowano na niedzielę.

Pierwszy gwizdek z udziałem drużyny Trampkarzy starszych w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zabrzmiał kilka minut po 12:00 na obiekcie przy Alei Niepodległości w Tarnobrzegu, którego gospodarzem jest lokalna Siarka. Od pierwszego gwizdka nasi zawodnicy bardzo odważnie atakowali bramkę rywali tworząc liczne okazje, przy których brakowało kropki nad "i" aby doprowadzić do prowadzenia w spotkaniu. Niestety niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to zawodnicy Siarki Tarnobrzeg wykazali się lepszą skutecznością i pomimo mniejszej ilości szans podbramkowych, do przerwy schodzili prowadząc 1:0.
          Po przerwie gospodarze spotkania poszli za ciosem i już w drugiej minucie powiększyli prowadzenie na 2:0. Na szczęście zawodnicy trenera Krzysztofa Świątka pokazali, że niezależnie od wyniku, potrafią utrzymać koncentrację oraz realizować założenia i od 15 minuty drugiej odsłony zaczęliśmy dostrzegać tego efekty, zdobywając bramkę kontaktową, aby po czterech kolejnych doprowadzić do wyrównania. 59 minuta spotkania przyniosła kolejne trafienie drużyny Hutnika co przyniosło powód do poprawy nastrojów przybyłym z Krakowa kibicom. Ich doping zagrzewał zawodników do dalszej walki co poskutkowało ustaleniem wyniku w doliczonym czasie gry na 4:2. Wynik ten pozwolił drużynie U-15 zakończyć rundę jesienną z głowami w górze i pewnym czwartym miejscem w CLJ.

Drugie równie emocjonujące spotkanie tego dnia rozegrane zostało na Suchych Stawach pod okiem trenera Papieża. Jego drużyna przyjęła zespół Widzewa Łódź w ramach piętnastej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. O godzinie 13:00 arbiter prowadzący spotkanie dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Po pierwszym kwadransie niestety tablica wyników nie sprzyjała naszym zawodnikom, wskazując wynik 0:1 po bramce strzelonej przez gości. Kolejny cios ze strony przeciwnika padł w 25. minucie i mógł spowodować zwątpienie wśród obecnych na trybunach rodziców i kibiców. Jednak najważniejsze, że zawodnicy na boisku nie dali się wybić z równowagi i jeszcze przed przerwą wprowadzili w życie założenia przedmeczowe i dwoma akcjami doprowadzili do wyrównania.
          Zarówno wywalczony wynik 2:2 do szatni, jak i dodatkowe wskazówki trenera, dały bardzo dobry efekt w drugiej odsłonie spotkania. Zawodnicy kontrolowali grę i pomimo, że przez pierwsze 20 minut gry wynik nie ulegał zmianie, 65. minuta przyniosła nam bramkę na 3:2, która jeszcze bardziej uskrzydliła drużynę i wniosła pewien element spokoju do gry. Pomimo prób gości nie byli w stanie przełamać szczelnej defensywy i pokonać bramkarza w swoich akcjach, a to wykorzystali Juniorzy Hutnika, dokładając jeszcze jedną bramkę na 10 minut przed końcem spotkania. Tak zakończony pojedynek obydwu drużyn pozwolił Hutnikowi awansować w tabeli i wejść w fazę meczy rewanżowych w lepszym nastawieniu.

Niedzielne spotkanie rozgrywane przez Juniorów Starszych odbyło się na Suchych Stawach przeciwko drużynie AP Profi Kraków. Mecz, podobnie jak ubiegłotygodniowe spotkanie Juniora Młodszego w II Lidze Wojewódzkiej, miał być zwieńczeniem całej rundy dla zawodników trenera Byrskiego i trenera Tetycha. Zawodnicy wyszli na murawę o godzinie 13:00 i pewnie kontrolowali spotkanie od pierwszych minut. Po pierwszych 30 minutach wynik 2:0 korzystny dla gospodarzy potwierdzał doskonałą dyspozycję zawodników tego dnia. Pozostały kwadrans przebiegł w spokojnej atmosferze i rezultat 2:0 został dowieziony do przerwy.
          Po wyjściu z szatni drużyna nie zamierzała jedynie utrzymywać wyniku i w 50. oraz 70. minucie zawodnicy dołożyli dwa trafienia, które widocznie osłabiły przeciwnika. Kibice zespołu gości licząc na comeback swoich zawodników, niestety musieli uznać wyższość rywali z Nowej Huty widząc trafienie z 80. minuty z półwoleja z 20 metrów, którego nie powstydziliby się zawodnicy najwyższych lig europejskich. W ostatnich pięciu minutach spotkania padły jeszcze dwa gole dla gospodarzy, co dało końcowy rezultat 7:0 i przypieczętowanie awansu do Ligi Makroregionalnej w rundzie wiosennej z pierwszego miejsca.

Centralna Liga Juniorów U-15
Siarka Tarnobrzeg - Hutnik Kraków
Wynik: 2:4 (1:0)

Strzelcy:
35’ 1:0
42’ 2:0
55’ 2:1 Skiba (as. Łuczyński)
59’ 2:2 Łuczyński
70’ 2:3 Łuczyński
80+2’ 2:4 Jedynak (as. Kopycki)

Skład:
Bocheński (75’ Rudek) - Kopycki (kpt.), Szewczyk, Adamczyk (69’ Kucała), Gałek (41’ Szcześniak) - Semik, Warjan (59’ Jedynak), Drożdżowski (65’ Kuchmacz), Łuczyński (75’ Ramian) - Rzepka (75’ Mzyk), Skiba

Centralna Liga Juniorów U-17
Hutnik Kraków - Widzew Łódź
Wynik: 4:2 (2:2)

Strzelcy:
13’ 0:1
25’ 0:2
37’ 1:2 Ikwuka
41’ 2:2 Stanaszek
65’ 3:2 Staniszewski
80’ 4;2 Stanaszek

Skład:
Hoyo-Kowalski - Staniszewski (86' Mucha), Rapacz, Waligóra (kpt.), Filipczyk - Sobczyk, Szablowski, Stodulski (79' Rogóż), Kukla (90' Bobka) - Ikwuka, Stanaszek (90' Banot)

I Małopolska Liga Juniorów Starszych (U-19)
Hutnik Kraków - AP Profi Kraków
Wynik: 7:0 (2:0)

Strzelcy:
16' Miechówka (as. Depta)
26' Gocal (as. Kępa)
50' Gocal (as. Wójtowicz)
70' Duda
85' Kępa
87' Gocal (as. Kępa)
90' Rogóż (as. Kurek)