MLJS (24): Strzelili tuzin goli.

Dziś na Suchych Stawach juniorzy Hutnika zmierzyli się w 22 kolejce MLJS z Dunajcem Nowy Sącz. Podopieczni Przemysława Antoniaka zaaplikowali gościom tuzin bramek i ostatecznie zwyciężyli 12-2. Po tym spotkaniu hutnicy mają w dorobku 33 punkty i plasują się na 10 pozycji w ligowej tabeli.

Trzy bramki przed i dziewięć bramek hutników po przerwie zobaczyli dziś zgromadzeni wokół sztucznego boiska kibice. W pierwszej połowie dwa gole na swoim koncie zanotował Jakub Marcinkowski, który wykorzystał podania Macieja Królikowskiego i Wiktora Kowalskiego. Jedno trafienie w tej części spotkania dołożył Michał Gocal korzystając z zagrania Marcinkowskiego. Po zmianie stron Marcinkowski i Gocal skompletowali po hat tricku. Przy obu bramkach Gocala asystował Marcinkowski. Później na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Wojciech Bogacz, Maciej Kozłowski, Mikołaj Sąsiadek i Konrad Stachyrak, jedna bramka padła po "swojaku" Chruślickiego. Kluczowe podania w tych sytuacjach zanotowali: dwukrotnie Dawid Maj, Stachyrak, Bogacz i Kozłowski.

W następnej serii gier Hutnik miał zmierzyć się z Okocimskim Brzesko, jednak już na początku sezony brzeszczanie wycofali się z rozgrywek. Kolejny mecz ligowy hutnicy rozegrają w niedziele 8 maja, kiedy to na wyjeździe zagrają się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 10.

MLJS (24. kolejka)

Hutnik Kraków - Dunajec Nowy Sącz 12-2 (6-1)

5' Ziółkowski

8' Gocal

27' Marcinkowski

37' Marcinkowski

46' Marcinkowski

51' Gocal

55' Gocal

67' Bogacz

68' Chruślicki (samobójcza)