MLJS 22/23 (5): Tuzin goli drużyny trenera Byrskiego.

Juniorzy Hutnika rozegrali dziś na Suchych Stawach 5. kolejkę MLJS. Podopieczni trenera Pawła Byrskiego nie dali najmniejszych szans swoim rywalom z Górnika Wieliczka zwyciężając aż 12-0.

Po pierwszej części spotkania Biało-Błękitno-Niebiescy prowadzili 5-0. W drugiej odsłonie juniorzy Dumy Nowej Huty dołożyli kolejne siedem bramek i ostatecznie zwyciężyli 12-0. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym spotkaniu był zdobywca pięciu goli Michał Gocal. Po dwa trafienia dołożyli Piotr Wójtowicz i Samuel Łapczyński, a po jednej bramce strzelili Filip Kogut, Marcel Sawicki i Wiktor Kowalski. Do tego nowohucianie kilkukrotnie ostemplowali obramowanie bramki gości.

W następnej kolejce Hutnik zagra w Pcimiu z Pcimianka. Mecz 6. kolejki MLJS zostanie rozegrany w niedzielę 11 września o godzinie 16.