MLJS 22/23 (4): Wygrali lepsi.

Juniorzy Hutnika rozegrali dziś 4. kolejkę MLJS. Podopieczni trenera Pawła Byrskiego zmierzyli się na wyjeździe z Wieczystą Kraków. Biało-Błękitno-Niebiescy zwyciężyli przy Chałupnika gospodarzy 3-2.

Juniorzy Hutnika zwyciężyli w derbach MLJS Wieczystą Kraków 3-2. Prowadzeni przez Pawła Byrskiego i Bartosza Tetycha juniorzy Hutnika byli w przeciągu spotkania drużyną zdecydowanie lepszą, stworzyli więcej klarownych sytuacji, mimo tego zwyciężyli zaledwie jedną bramką. Prowadzenie Biało-Błękitno-Niebieskim już w 2 minucie meczu dał Łukasz Kurek, który sfinalizował dokładne podanie Kamila Kozika. Gospodarze wyrównali w 28 minucie, a na listę strzelców wpisał się Głogowski. Do przerwy 1-1. Na ponowne prowadzenie Hutnicy wyszli w 77 minucie za sprawą Marcina Miechówki. Sześć minut później do remisu doprowadził były zawodnik Hutnika Dawid Wołczyk. Zwycięską bramkę na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry uzyskał Michał Gocal.

W następnej kolejce Hutnik podejmie przy Ptaszyckiego Górnika Wieliczka. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 4 września o godzinie 16.