MLJS 22/23 (11): Jedenaście bramek w 11. kolejce.

Dziś na Suchych Stawach juniorzy Hutnika rozegrali 11. kolejkę MLJS. Podopieczni trenerów Pawła Byrskiego i Bartosza Tetycha zmierzyli się z Beskidem Andrychów. Hutnicy zwyciężyli 11-0 odnosząc tym samym dziewiąte zwycięstwo z rzędu. 

Kolejne dobre zawody mają za sobą juniorzy Hutnika. Dziś przy Ptaszyckiego odnieśli przekonywujące zwycięstwo, popisując się przy tym bardzo dobrą skutecznością. Po pierwszych 45 minutach podopieczni trenera Pawła Byrskiego prowadzili 6-0. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Mateusz Bogusz, który sfinalizował podanie Maksymiliana Żmudy. Kolejne dwie bramki to trafienia z karnych Żmudy.

Pierwszą jedenastkę arbiter podyktował za faul na Maksie, drugą za przewinienie na Kacprze Depcie.

Czwartego gola zdobył Michał Gocal, a kluczowe podanie zapisał na swym koncie Bogusz. Następnie Żmuda skompletował hattricka popisując się przy tym fantastyczną podcinką. Maksa przy tej bramce odsłużył Gocal. Ostatnią bramkę w tej części spotkania strzelił Gocal z podania Kamila Kozika. Po zmianie stron Biało-Błękitno-Niebiescy dążyli do zdobycia kolejnych bramek i ta sztuka udała im się pięciokrotnie. Pierwszy w drugiej połowie strzałem z dystansu trafił Kamil Rogóż, a podawał mu Samuel Łapczyński. Następnie swoją trzecią i czwartą bramkę ustrzelił Gocal. Przy tej pierwszej asystował mu Żmuda, w drugim przypadku przymierzył z dystansu od poprzeczki. Dziesiątego gola płaskim strzałem spoza szesnastki zdobył Łapczyński, Wynik spotkania soczystym uderzeniem z narożnika pola karnego ustalił Filip Kogut. 

W następnej kolejce Hutnik zagra w Nowym Targu z Podhalem. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 16 października o godzinie 10. 

MLJS (11. kolejka)

Hutnik Kraków - Beskid Andrychów 11-0 (6-0)

7' Bogusz 

12' Żmuda (k)

26' Żmuda (k)

28' Gocal 

37' Żmuda 

41' Gocal 

58' Rogóż 

60' Gocal 

74' Gocal 

75' Łapczyński 

85' Kogut

Hutnik: Zagrodnik (Żurek) - Wójtowicz, Kurek, Miechówka, Łapczyński, Rogóź, Depta, Żmuda, Gocal, Kozik, Bogusz, oraz: Dziadkowiec, Duda, Kogut, Kępa 

Wstecz