MLJS (22): Śmigus-dyngus w sobotę.

Dziś na Suchych Stawach juniorzy Hutnika zmierzyli się w 22 kolejce MLJS z Grybovią Grybów. Podopieczni Przemysława Antoniaka nie czekali do poniedziałku i zafundowali swoim rywalom śmigus-dyngus już w sobotę zwyciężając ostatecznie aż 10-0! Po tym spotkaniu hutnicy mają w dorobku 29 punktów i plasują się na 10 pozycji w ligowej tabeli.

Przebieg spotkania o czym świadczy też wynik był dość jednostronny. Hutnicy w tym pojedynku byli stroną dominującą co udokumentowali strzelonymi dziesięcioma golami. Pierwszą bramkę w meczu strzelił Filip Kogut wykańczając w 15 minucie dokładne podanie Jakuba Marcinkowskiego. Cztery minuty później na 2-0 strzałem z rzutu karnego podwyższył Wiktor Kowalski. Wcześniej w polu karnym faulowany był Kamil Kozik.

Kolejne pięć minut i było 3-0. Tym razem z cornera podawał Kogut, a piłkę do bramki wpakował Marcinkowski. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania bramkę na 4-0 zdobył strzałem z 20 metrów Maciej Królikowski. Minutę przed ostatnim w pierwszej odsłonie gwizdkiem sędziego, piątą bramkę dla naszego zespołu strzelił Maciej Kozłowski wykorzystując podanie Dawida Maja. Szósta bramka dla Hutnika padła już po zmianie stron. W 56 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcinkowski. "Marcin" posłał futbolówkę na dalszy słupek wprost do Kozika, który "skleił" futbolówkę po czym huknął wprost w okienko. Po następnych 10 minutach gry było już 7-0. Po raz kolejny podawał Marcinkowski, a tym razem z jego asysty skorzystał Michał Gocal. Na 8-0 po podaniu Koguta trafił Maciej Włodarczyk. W 73 minucie swoją drugą bramkę w meczu strzelił Maciej Królikowski, który skrzętnie skorzystał z podania Gocala. Wynik spotkania na 10-0 ustalił z karnego Kogut zapisując tym samym na swoim koncie drugie trafienie. Wcześniej jedenastkę wywalczył nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym Gocal.

W następnej kolejce Hutnik zmierzy się na Suchych Stawach z Górnikiem Wieliczka. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 kwietnia, o godzinie 12:30.