MLJS (16): Lelek show!

Juniorzy Hutnika pokonali dziś na Suchych Stawach Orła Myślenice 5-1. Po tym zwycięstwie podopieczni Marka Bojki przesunęli się na 10 miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej połowie hutnicy zdobyli dwie bramki, po zmianie stron dołożyli jeszcze 3 trafienia, Autorem wszystkich goli dla Biało-Błękitno-Niebieskich były Krystian Lelek. Wynik spotkania otworzył w 39 minucie, kiedy minął bramkarza gości, po czym z ostrego kąta skierował futbolówkę do bramki. Osiem minut później uderzeniem z pierwszej piłki wykończył dokładne podanie Dawida Maja. Cztery minuty po przerwie skompletował hattricka, dobijając własny strzał po zagraniu Jakuba Marcinkowskiego. W 56 minucie goście zdobyli bramkę honorową. Strzał zawodnika Orła z rzutu karnego zdołał obronić Szymon Witek, jednak wobec dobitki był już bezradny. Czwartą bramkę dla Dumy Nowej Huty "Lelo" strzelił w 63 minucie po dwójkowej akcji z "Marcinem" i ładnym uderzeniu lewą nogą po "dalszym" słupku. Wynik spotkania i swoją piąta bramkę Lelek strzelił na 11 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, lobując wysuniętego bramkarza gości.

W ostatniej jesiennej kolejce Hutnik uda się do Trzebini. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 13 listopada o godzinie 11.

MLJM (16. kolejka)

Hutnik Kraków - Orzeł Myślenice 5-1 (2-0)

29' Lelek

37' Lelek

49' Lelek

56' (k)

63' Lelek

79' Lelek

Hutnik: Witek - Strzałka, Kowalski, Kowalczyk, Włodarczyk, Maj, Marcinkowski, Matuszczyk, Stolarczyk, Królikowski, Lelek, oraz Bogacz