MLJS (14): Kowalski show.

Juniorzy Hutnika zanotowali drugie zwycięstwo w bieżącej kampanii MLJS. Podopieczni Marka Bojki pokonali dziś na Suchych Stawach Pcimiankę 5-2.

"Królem polowania" dzisiejszego pojedynku został Wiktor Kowalski, który ustrzelił hattricka i zanotował asystę. Ale po kolei. Na prowadzenie hutników wyprowadził w 25 minucie Arkadiusz Kaczyński. Popularny "Kacza" pewnym strzałem wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Kowalskim.

Na 2-0 w 37 minucie potężnym strzałem z 20 metrów w samo okienko podwyższył Kowalski. Goście złapali kontakt na 4 minuty przed przerwą. Osiem minut po zmianie stron sygnał do ataku dał ponownie Kowalski. Zawodnik Hutnika otrzymał podanie 40 metrów od bramki rywali, po czym zwiódł trzech z nich i umieścił futbolówkę w bramce obok interweniującego bramkarza. Na 10 minut przed końcem pcimianie ponowie złapali kontakt. Jednak nie na długo, bo już 5 minut później Hutnik znowu prowadził dwiema bramkami. Podanie Dawida Dudy na bramkę zamienił Tomasz Wojciechowski. Wynik spotkania soczystym strzałem z 18 metrów ustalił dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Kowalski.

W następnej kolejce Hutnik uda się do Grybowa na spotkanie z Grybovią. Zawody zostały zaplanowane na sobotę 30 października, na godzinę 10.