MLJS (1): Falstart

Juniorzy Hutnika zaliczyli falstart w swoim pierwszym po dwóch latach meczu w MLJS. Podopieczni Marka Bojki ulegli na Suchych Stawach Wolanii Wola Rzędzińska 0-1.

Jedyna bramka padła w 30 minucie meczu, kiedy to przyjezdni skutecznie skontrowali Hutników. Juniorzy Dumy Nowej Huty próbowali odpowiedzieć na to trafienie, jednak długo nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Najbliżej zdobycia bramki byli pod koniec spotkania. Najpierw na pięć minut przed końcem z rzutu wolnego poprzeczkę ostemplował Dominik Matuszczyk, a w 90 minucie po świetnym przecinającym wzdłuż pole karne podaniu Dawida Maja, Wojciech Bogacz w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę.

Następny mecz juniorzy rozegrają w środę 18 sierpnia. Podejmą wtedy przy Ptaszyckiego zespół Garbarni Kraków. Początek derbów został zaplanowany na godzinę 10.

MLJS (1. kolejka)

Hutnik Kraków - Wolania Wola Rzędzińska 0-1 (0-1)

'30 Mordyl

Hutnik: Dudek - Strzałka (72. Wieczorek), Podobiński (60. Bednarz), Kowalski, Bogacz, Wodnicki (46. Kowalczyk), Stolarczyk (72. Kaczyński), Pawełkowski (46. Włodarczyk), Matuszczyk, Maj, Duda

żółte kartki: Podobiński, Matuszczyk, Kowalczyk