MLJM (2): Remis ze wskazaniem.

Dziś na Suchych Stawach juniorzy młodsi Hutnika zainaugurowali sezon. W swoim pierwszym meczu zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1-1. Można śmiało powiedzieć używając nomenklatury bokserskiej, że był to remis ze wskazaniem na Hutnika.

Podopieczni Pawła Byrskiego rozegrali dobre zawody, byli stroną dominującą w tym spotkaniu, stworzyli więcej sytuacji pod bramką rywala. Prowadzenie dla Hutników uzyskał w 58 minucie Maksymilian Żmuda. Z rzutu wolnego dokładne dośrodkowanie w pole karne posłał Filip Kogut, a tam już czekał na piłkę Maks nie dając szans bramkarzowi Sandecji, celnie główkując do bramki gości. Sądeczanie wyrównali na cztery minuty przed końcem z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką. Szkoda że prowadzący bardzo słabo to spotkanie arbiter chwilę wcześniej nie zauważył ewidentnego faulu w polu karnym Sandecji.

Kolejny mecz juniorzy młodsi rozegrają na wyjeździe już w najbliższą środę 25 sierpnia. W Nowym Targu zmierzą się z tamtejszym Podhalem. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 17.