MLJM (12): Krok bliżej baraży.

Juniorzy młodsi Hutnika wykonali dziś kolejny krok w kierunku baraży o CLJ U-17 pokonując na Suchych Stawach Tarnovię 7-0.

Po pierwszej połowie hutnicy prowadzili 1-0, a to tylko przez brak należytej skuteczności. Jedyną bramkę przed przerwą zdobył strzałem głową Marcin Miechówka, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Samuela Łapczyńskiego z rzutu rożnego. W drugiej połowie podopieczni Pawła Byrskiego byli już zdecydowanie bardziej skuteczni. Zaaplikowali swoim przeciwnikom sześć goli, nie tracąc żadnego. Na 2-0 podwyższył dwie minuty po przerwie Miechówka pięknym strzałem z 18 metrów w samo okienko. Po kolejnych 5 minutach było już 3-0, a na listę strzelców wpisał się Łapczyński wykańczając podanie Kacpra Depty. Na kolejną bramkę naszej drużyny musieliśmy poczekać do 80 minuty, wtedy to w końcu, po wielu próbach swojego gola ustrzelił Maksymilian Żmuda. Następne dwa trafienia padłu łupem Eryka Stasiaka. Najpierw w sytuacji sam na sam podcinką, a następnie pod wychodzącym bramkarzem gości umieścił futbolówkę w bramce. Wynik spotkania na dwie minuty przed końcem ustalił Konrad Doniec.

W nadchodzący wtorek czeka podopiecznych Pawła Byrskiego zaległe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 14.