Miłosz Drąg w czołówce pomocników ligi

Miłosz Drąg do naszego klubu dołączył w 2018 roku, najpierw do drużyny juniorów, jednak bardzo szybko pokazał pełnię swoich sporych umiejętności i zapracował na awans do pierwszej drużyny, w której rozegrał już ponad 100 spotkań. Stał się również jednym z najlepszych pomocników 2 ligi, a specjalistyczna platforma WyScout umieszcza go nawet na drugiej pozycji wśród tych defensywnych.

Miłosz Drąg ma dopiero 22-lata, ale już wyrobił sobie bardzo solidną markę, nie tylko w Hutniku, ale i w całej 2 lidze. Wychowanek Akademii Piłkarskiej 21 w barwach "Dumy Nowej Huty" rozegrał już 115 spotkań, zdobył 5 goli, zaliczył także 8 asyst, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że w dalszym ciągu robi ogromne postępy - z których zadowoleni mogą być wszyscy, choć w szczególności trener Bartłomiej Bobla. Wy, nasi kibice, na pewno także dostrzegacie ogromny postęp, jaki wykonał ten zawodnik.

Wyśmienita "6-ka"

Popularny "Drążek", wystepujacy na bardzo odpowiedzialnej pozycji numer 6 (defensywny pomocnik) rozegrał jesienią 1593 minuty (89% dostępnego czasu) i były mecze, w których mocno się wyróżniał, choć zawsze, wykonuje na boisku kawał dobrej roboty, o czym świadczą bedące jego dzielem statystyki. Według specjalistycznej platformy WyScout i indeksów, dzięki, którym ocenia ona poszczególnych graczy, nasz młodzian jest drugim najlepszym "DM-em" w rozgrywkach.

Ogólnie, jeżeli ktoś zacznie sprawdzać liczby wykręcane przez graczy "HKS-u" wraz z poczatkiem sezonu 2023/24 to musi uważać, aby nie popaść w niekończący się zachwyt. "Chłopcy Hutnicy" spisywali się naprawdę, ale to naprawdę bardzo dobrze i mimo, że zdarzały się gorsze momenty to jedenastka z ulicy Ptaszyckiego ma ogromny potencjał.

Wracając do Miłosza to nie można pominąć faktu, że jest to piłkarz, który w 2 lidze może się pochwalić aż 104 przechwytami - a to plasuje go wśród 5 najlepszych w tym elemencie zawodników. Drąg lubi walczyć, odnajduje się w pojedynkach i umie wychodzić z nich zwycięsko - w defensywie zaliczył 148 starć 1 na 1, wygrywając 58,1% z nich. Na swoją korzyść zalicza też prawie 50% główek, a co więcej i co ważne na pozycji, na której występuje, potrafi bardzo dobrze i umiejętnie rozegrać piłkę.

Podania Drąga, czyli klasa sama w sobie

Na boisku Drąg stara się być bardzo dokładny, a nie dość, że potrafi odebrać i przechwycić futbolówkę to, jak piszemy wyżej, umie także tą piłką operować. 87,5% dokładności podań, 50% celności długich podań czy 84,3% udanych zagrań do tercji ofensywnej przeciwnika - najlepszy w rozgrywkach... chapeau bas panie Miłoszu!

Liczac łącznie to nasz pomocnik wykonał 729 podań i tutaj trzeba nadmienić, że lubi grać do przodu, a skutecznosc takich zagrań, jaką notuje, wynosi 81,3% - bardzo dużo. Jak widać to piłkarz, który jest w stanie dawać drużynie sporo, a dodatkowo zostawia na boisku swoje wielkie serducho!

Wybrane statystyki Miłosza Drąga:

• 63,3% akcji zakończonych sukcesem,

• 28,6% celnych strzałów,

• 68,4% udanych dryblingów, 

• średnio 10 odzyskanych piłek na połowie przeciwnika na mecz,

• 1,83 faulu na mecz.

Wstecz