Już jutro o godzinie 17 odbędzie się gala bokserska upamiętniająca znakomitych trenerów bokserskiej sekcji Hutnika - Krzysztofa i Stefana Skałkę. Zgodnie z regułami boksu olimpijskiego walki podczas niej będą się składać z trzech rund po trzy minuty z jednominutową przerwą pomiędzy nimi. 


Wydarzenie to jest kolejnym krokiem w stronę umocnienia Hutnika na bokserskiej mapie Polski. Przypomnijmy, że bokserska sekcja Dumy Nowej Huty została reaktywowana w 2019 roku po 33-letniej przerwie. W przeszłości bokserzy z Suchych Stawów mogli pochwalić się wieloma medalami mistrzostw Polski i Europy, a także medalami olimpijskimi.


Obecnie sekcja prężnie się rozwija - na 20 walk zaplanowanych podczas memoriału w aż 15 będzie można zobaczyć reprezentantów Hutnika! W akcji, poza naszymi pięściarzami, będziemy mogli oglądać zawodników reprezentujących kluby z Częstochowy, Opola, Chrzanowa, Jaworzna, Jastrzębia-Zdroju, Mysłowic i Katowic. Walką wieczoru będzie starcie reprezentującego Hutnika Bartosza “Barta” Wypchała z Mateuszem Kowalczykiem z Kleofasa Katowice. Bardzo ciekawie zapowiada się również starcie w wadze ciężkiej - na ringu zetrą się Marek Harmak z Radosławem Kachelem.


Przed galą, o godzinie 12 rozpocznie się ceremonia ważenia zawodników. W gali udział wezmą zarówno seniorzy jak i młodzieżowcy.


Wieczór uświetni występ Magdy Warmińskiej znanej jako Lena The Violinist. Rolę ring girl będzie zaś pełniła Daniela Szewczyk, finalistka Miss Polonia 2021.


Partnerem wydarzenia jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, rolę głównego partnera pełni natomiast Gmina Miejska Kraków. Patronat nad galą objął Małopolski Związek Bokserski.


Dla wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w gali na miejscu, organizator przygotował transmisję. Można ją znaleźć TUTAJ.


Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

 

 

Wstecz