Media o Nas 01/2023 (13.02 - 22.02.2023)

Wtorek 14.02

gazetakrakowska.pl

Były bramkarz Hutnika i GKS Katowice w turystycznym raju. Wyjazdów można pozazdrościć.

Patryk Królczyk, który po rundzie jesiennej 2022 odszedł z Hutnika Kraków, zadebiutował w nowym klubie - UD Gran Tarajal. To hiszpański zespół, występuje na piątym poziomie rozgrywek, ale 12. grupa Tercera Division to środowisko, które oferuje coś więcej, niż możliwość pogrania w piłkę. To liga okręgowa wspaniałych pod względem turystycznym Wysp Kanaryjskich.

 

Środa 15.02

gazetakrakowska.pl

Hutnik Kraków. Nowy stadion na horyzoncie. Jest ważna decyzja!

Hutnik Kraków. Właśnie wykonano pierwszy istotny krok w celu budowy nowego stadionu na Suchych Stawach. - Mamy już zgodę Zarządu Infrastruktury Sportowej na komunikowanie pewnych spraw. Już możemy przekazać, że podpisana została umowa na przygotowanie koncepcji stadionu, ma ona powstać do maja tego roku - mówi Artur Trębacz. - W marcu powinniśmy być już włączeni do analizowania tej koncepcji pod kątem funkcjonalności, tak, aby ten stadion był dla nas jak najbardziej odpowiedni.

 

Czwartek 16.02

gol24.pl

Hutnik Kraków. Pech Egipcjanina. Mostafa Hamed musi poddać się operacji.

Hutnik Kraków. Mostafa Hamed, nowy zawodnik nowohuckiego klubu, pechowo rozpoczął swój pozaegipski etap kariery. Wprawdzie znajdzie się w kadrze Hutnika na wiosenne rozgrywki, ale już wiadomo, że sporo z nich straci ze względu na kontuzję. - W sobotę podda się zabiegowi uszkodzonej łąkotki. Potem czeka go około sześć tygodni przerwy - mówi Leszek Janiczak, dyrektor sportowy.

 

gazetakrakowska.pl

Hutnik Kraków - wiosna 2023. Oto drużyna na walkę o utrzymanie w II lidze. Kadra, dane zawodników, transfery.

 

krakow.naszemiasto.pl

Hutnik Kraków. Cognor przejmuje rządy! Ze stalowym potentatem klub dojdzie do ekstraklasy?

Hutnik Kraków. Walne zgromadzenie członków stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 w głosowaniu zadecydowało o przekazaniu drużyny seniorów i trzech zespołów juniorskich w zarządzanie powstającej spółce Hutnik Kraków sp. z o.o. Jej 100-procentowym udziałowcem będzie Cognor Holding, potentat z branży stalowej. Przemysław Sztuczkowski, szef i większościowy akcjonariusz Cognora, wszedł do rady nadzorczej nowej spółki. Jej prezesem będzie natomiast Artur Trębacz, dotychczasowy prezes Nowego Hutnika 2010.

 

Piątek 17.02

sport.lovekrakow.pl

Dyrektor ZIS: Trzeci taki stadion w Krakowie będzie idealny [Rozmowa]

– W Nowej Hucie powstanie obiekt na 6-8 tysięcy widzów, by drużyna mogła myśleć nawet o awansie do ekstraklasy – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

sport.tvp.pl

Nie będą szaleć, ale o Ekstraklasie już myślą. "Chcemy się liczyć w Krakowie"

Przed kibicami Hutnika Kraków dobre czasy. Krakowski klub zmienił w tym tygodniu właściciela i wiele wskazuje na to, że to początek drogi w górę. – Chcemy iść do przodu, ale bez szaleństw – mówi przedstawiciel nowego właściciela, Dominik Barszcz.

 

Sobota 18.02

gazetakrakowska.pl

Hutnik - Korona II Kielce. Zwycięstwo krakowian za zasłoniętą kurtyną. "Nie podajemy składu"

Hutnik Kraków pokonał Koronę II Kielce 3:0 w sparingu, rozegranym w sobotę 18 lutego na stadionie w Nowej Hucie. Bramki padły w drugiej połowie - na 1:0 trafił Krzysztof Świątek, dwa kolejne gole zdobył Marcin Wróbel. Wszystkie pozostałe dane z tego meczu - zamkniętego dla publiczności i mediów - Hutnik zdecydował się utajnić. - Postanowiliśmy, że nie podajemy składu z tego spotkania - mówi trener Bartłomiej Bobla. Ujawnia jedynie, że skorzystał z 16 zawodników.

 

Poniedziałek 20.02

sportdziennik.com

Nowe w „Dumie Nowej Huty”

Spółka kontrolowana przez Cognor Holding przejęła zarządzanie Hutnikiem Kraków. Plany stalowego potentata sięgają ekstraklasy.

 

Wstecz