Mecz przyjaźni na Suchych Stawach

Przepiękny gol rywali pozbawił nas punktów w poprzednim meczu. Do Krakowa wracamy pełni zapału i sportowej złości. Na całe szczęście samo spotkanie odbędzie się w miłej atmosferze. W niedzielę odwiedzą nas bowiem przyjaciele z Olsztyna.

Przystępujemy do tego meczu z podobnym dorobkiem punktowym. Mamy 12 punktów, a Stomil 10. Nie musimy jednak dodawać, że apetyty obu drużyn są znacznie bardziej rozbudzone. To gwarantuje nam emocjonujące spotkanie. 

Olsztyński Stomil będzie za dwa lata obchodził 80-lecie powstania. Największe sukcesy odnosił na przełomie tysiącleci. Zagrał wówczas w ośmiu sezonach Ekstraklasy, oraz dwukrotnie dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. W sezonie 1995/96 zawodnicy Stomilu wywalczyli 6. miejsce w Ekstraklasie, a pierwsze skrzypce w tamtej drużynie grali Sylwester Czereszewski i Tomasz Sokołowski.

Nasze jesienne spotkanie z zeszłego sezonu jest niewątpliwie jednym z najbardziej pamiętnych meczów minionej kampanii. Pomimo naszego prowadzenia 3:2, to zawodnicy Dumy Warmii zdobyli w tym meczu trzy punkty zdobywając dwa gole w doliczonym czasie gry. W niedzielę liczymy na porównywalną dawkę emocji, ale nieco inny wynik. 

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Karol Iwanowicz z Lublina. 

Transmisja z niedzielnego meczu będzie dostępna na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

 

9. kolejka 2.Ligi


Hutnik Kraków - Stomil Olsztyn


17.09.2023 (niedziela) godzina 13:00


Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. T. Ptaszyckiego 4, Kraków 


Sędziuje: Karol Iwanowicz

Wstecz