Mecz przyjaźni na Suchych Stawach

Po, delikatnie mówiąc, kontrowersyjnym finale meczu w Siedlcach wracamy do domu pełni sportowej złości. Rywal będzie trudny, ale samo spotkanie odbędzie się w miłej atmosferze. W niedzielę odwiedzą nas bowiem przyjaciele z Olsztyna.

Atmosfera atmosferą, stawka meczu jest natomiast wysoka. Nasze ewentualne zwycięstwo może nam zapewnić utrzymanie w lidze, a wygrana Stomilu to potencjalne zagwarantowanie sobie miejsca barażowego. Obie ekipy wyjdą więc na to spotkanie w pełni zmotywowane i nastawione na wygraną. Możemy się zatem spodziewać bardzo emocjonującego widowiska.

Olsztyński Stomil będzie za dwa lata obchodził 80-lecie powstania. Największe sukcesy odnosił na przełomie tysiącleci. Zagrał wówczas w ośmiu sezonach Ekstraklasy, oraz dwukrotnie dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. W sezonie 1995/96 zawodnicy Stomilu wywalczyli 6. miejsce w Ekstraklasie, a pierwsze skrzypce w tamtej drużynie grali Sylwester Czereszewski i Tomasz Sokołowski.

Nasze jesienne spotkanie zapamiętamy na długo z uwagi na jego dramatyczny przebieg. Pomimo naszego prowadzenia 3:2, to zawodnicy Dumy Warmii zdobyli w tym meczu trzy punkty zdobywając dwa gole w doliczonym czasie gry. W niedzielę liczymy na porównywalną dawkę emocji, ale nieco inny wynik. 

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej, a na liniach pomagać mu będą Paweł Smyk i Bartosz Tomaszuk. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Mateusz Czerwień. 

Transmisja ze spotkania przeprowadzona będzie w TVP Sport i na platformie sport.tvp.pl

32. kolejka e-Winner 2 ligi
Hutnik Kraków - Stomil Olsztyn
21.05.2023 (niedziela) godzina 12:30
Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. T. Ptaszyckiego 4, Kraków 


Obsada sędziowska: Konrad Gąsiorowski (sędzia główny), Paweł Smyk, Bartosz Tomaszuk (sędziowie asystenci) i Mateusz Czerwień (sędzia techniczny).

Wstecz