Mecz o przełamanie impasu

Drugi domowy mecz z rzędu, drugi ze spadkowiczem. W ramach 12. kolejki czekają nas Derby Małopolski z Sandecją Nowy Sącz. Biało-Czarni, podobnie do zeszłotygodniowego rywala, nie weszli w ten sezon najlepiej i muszą się porządnie wziąć do roboty, aby marzyć o utrzymaniu w 2.Lidze - pierwsze zwycięstwo odnieśli dopiero w 9. kolejce, a bezpieczna strefa ucieka im coraz dalej.

Powstała w 1910 roku Sandecja to jeden z najstarszych polskich klubów sportowych. Obecnie posiada tylko sekcję piłkarską, choć w przeszłości prowadziła również drużyny piłki ręcznej, koszykówki, hokeja na lodzie czy szachów. Przez długie lata grała poza szczeblem centralnym, na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej zadebiutowała w 1986 roku. Ich jedyny pobyt w Ekstraklasie miał miejsce w sezonie 2017/18. 

Najgroźniejszym zawodnikiem Sączersów jest Radosław Gołębiowski. lewoskrzydłowy notuje w tym sezonie zdecydowanie najlepsze spośród nowosądeczan liczby. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na inne nowe nabytki - Patryka Bryłę, Ratislava Vaclavika czy bramkarza, Dariusza Krzysztofka.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Sebastian Tarnowski z Wrocławia, a na liniach pomagać mu będą Wojciech Szczurek i Krzysztof Stępień. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Maciej Kuropatwa. 

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

12. kolejka 2.Ligi
Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz
07.10.2023 (sobota), godzina 12:30
Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. T. Ptaszyckiego 4, Kraków 

Obsada sędziowska: Sebastian Tarnowski (sędzia główny), Wojciech Szczurek, Krzysztof Stępień (sędziowie asystenci) i Maciej Kuropatwa (sędzia techniczny).

Wstecz