Maciej Urbańczyk - niewątpliwy atut zespołu

Maciej Urbańczyk dołączył do naszej drużyny zimą, ale zdążył już zagrać we wszystkich dotychczasowych spotkaniach i stał się ważnym punktem „HKS-u”. Dostał 89% dostępnych minut, pokazał, że umiejętności ma spore - co zresztą potwierdzają liczby, które „wykręca” i już teraz można powiedzieć: to był bardzo udany transfer. 

Maciej Urbańczyk pochodzi z Katowic, a miłością do piłki zaraził go brat. Wszystko zaczęło się w chorzowskim Ruchu, bo to w tym klubie startował, a później zasmakował z nim wielkiej, ekstraklasowej piłki, okrzepł jako zawodnik i wyruszył w dalszą drogę.

Zanim trafił do Hutnika grał w Stali Mielec czy Odrze Opole i zawsze był zawodnikiem bardzo stabilnym - co widać także teraz, już na „Suchych Stawach”. Dobry przegląd pola, zaangażowanie, technika. Urbańczyk ma wszystko, by swoją grą, długo, cieszyć sympatyków z Ptaszyckiego.

Urbańczyk, czyli atut

560 minut na drugoligowych murawach spędził tej wiosny Maciej Urbańczyk i z roli "6-tki", która potrafi rozegrać, wywiązuje się znakomicie. Defensywny pomocnik świetnie uzupełniający się z kolegami z zespołu, czy to z Miłoszem Drągiem czy z Krzysztofem Świątkiem. Jednym słowem: jeden z atutów, jakimi w swojej talii dysponuje trener Musiał.

29-latek to zawodnik potrafiący szybko uruchomić kolegów, przytrzymać piłkę w razie konieczności czy znaleźć miejsce wśród gąszczu nóg rywali i odpowiednio zmienić stronę oraz tempo gry - nie potrzebował zbyt wiele czasu, by idealnie wkomponować się w Hutniczą ekipę.

Co szczególnie go wyróżnia? Już odpowiadamy.

Potrafi wygrywać sporo pojedynków, zarówno w fazie defensywnej, jak i tej ofensywnej: notuje średnią, która oscyluje w okolicach 54%. Jest dobry technicznie, co pozwala mu udanie dryblować - 57,1% udanych prób - i w znacznym stopniu pomagać drużynie. Czytacie dalej? Mimo tego, że nie jest najwyższym zawodnikiem "HKS-u" to wygrywa sporo rywalizacji w powietrzu, bo aż 66,7%, a patrząc na jego grę całościowo trzeba odnotować, że 73,7% wszystkich akcji kończy sukcesem.

Urbańczyk to jeden z lepszych zawodników występujących w 2. Lidze, ale wyróżnia się nie tylko stricte piłkarsko, bo niewątpliwą zaletą jest również jego charakter i usposobienie. Jak najlepiej go opisać? Dość łatwo. WOJOWNIK! 

***

Wybrane statystyki Macieja Urbańczyka:

• 91% skuteczności podań,

• 57,1% skuteczności długich podań,

• średnio 7 przechwytów na mecz,

• 86,2% udanych zagrań do tercji ofensywnej,

• 62,5% udanych zagrań w pole karne rywali.

 

Wstecz