Maciej Urbańczyk dołącza do Hutnika!

Mamy go! Pierwszy zimowy transfer przychodzący i to jaki. Maciej Urbańczyk podpisał właśnie kontrakt z naszym klubem i wkrótce zacznie treningi z drużyną prowadzoną przez Bartłomieja Boblę. 28-latek to defensywny pomocnik, zawodnik bardzo doświadczony, mający na koncie występy w Fortuna 1. Lidze oraz Ekstraklasie. Witamy na "Suchych Stawach"!

Maciej Urbańczyk to defensywny pomocnik. Urodził się w 1995 roku, w Mikołowie na Śląsku i to w tym regionie stawiał pierwsze piłkarskie kroki: futbolowego abecadła ucząc się w chorzowskim Ruchu. W barwach popularnych "Niebieskich" rozegral 100 spotkań na różnych szczeblach rozgrywkowych, a w elicie debiutował w 2014 roku, rozgrywając w niej - do dziś - łącznie 85 meczów (do Ekstraklasy awansował również grając w Stali Mielec). 

Od sezonu 2022/2023 był zawodnikiem Odry Opole, dla której zagrał w 35 pierwszoligowych grach, zdobył jedną bramkę i zanotował trzy asysty. Zbierał dobre recenzje, a co więcej, dał się poznać, jako piłkarz nieustępliwy, z wielkim sercem do gry - cechy wolicjonalne są jego sporym atutem. Wyróżnia się jednak nie tylko charakterem, bo również stricte piłkarskimi umiejętnościami: wygrywa dużo pojedynków, potrafi bronić, atakować, a nawet rozgrywać. W razie potrzeby może grać na pozycji numer 8 czy bardziej z boku - nie sprawia mu to żadnej trudności.
 
Pomocnik związał się z Hutnikiem 1,5 rocznym kontraktem. Na wiosnę zobaczymy go na murawie z numerem 6.

Maciek witamy w "Dumie Nowej Huty"! 

Liczby Macieja Urbańczyka:

• 97 meczów, 4 gole, 5 asyst w Fortuna 1. Lidze,
• 85 gier, 1 bramka, 3 asysty w ekstraklasie,
• 20 spotkań w 2 lidze.

Wstecz