Maciej Antkiewicz trenerem rezerw Hutnika Kraków

Maciej Antkiewicz został trenerem rezerw naszego klubu, które w nadchodzącym sezonie przystąpią do rywalizacji w grupie zachodniej V ligi. Szkoleniowiec prowadził wcześniej takie ekipy jak: MKS Trzebinia, Przebój Wolbrom, Świt Krzeszowice czy ostatnio Dalin Myślenice. Odnosił wiele sukcesów pracując z młodzieżą, z zespołem SMS Kraków w 2014 roku sięgnął po mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Rolę asystenta w drużynie Hutnika II Kraków pełnił będzie Patrik Misak.

Maciej Antkiewicz objął funkcje pierwszego trenera drużyny rezerw Hutnika! Jest to bardzo doświadczony szkoleniowiec, który w swojej dotychczasowej karierze pracował zarówno z juniorami, jak i prowadząc seniorskie drużyny. Był także koordynatorem grup młodzieżowych w Akademii Orła Piaski Wielkie, akademii KS Rajsko Kraków, Przeboju Wolbrom oraz Cracovii.

48-latek posiada Licencję UEFA A (kończy aktualnie kurs UEFA Elite Youth A w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej. Odbył także staże trenerskie (Hannover 96, Hertha Berlin, Schalke 04 Gelsenkirchen) oraz wizyty studyjne w FC Girona, Espanyolu Barcelona czy w Zilinie).

Antkiewicz swoją pracę na ławce zaczynał w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie (w 2014 roku sięgnął po mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych), opiekował się zespołami Cracovii i trafił do piłki seniorskiej, najpierw, jako asystent w drugoligowej Limanovii. Samodzielnie prowadził Świt Krzeszowice (IV liga), Przebój Wolbrom (III liga), MKS Trzebinia (III liga), oraz ostatnio, myślenicki Dalin (IV liga).

- Po rozmowach z władzami klubu i biorąc pod uwagę własne doświadczenia,  głównym celem dla drużyny rezerw Hutnika jest rozwój młodych zawodników w wieku juniora oraz zaraz po jego zakończeniu, po to, aby mogli po zdobyciu dodatkowego ogrania w piłce seniorskiej powalczyć skutecznie o miejsce w pierwszym zespole lub zbliżyć się do tego celu. Dodatkowo drużyna Hutnika II stwarza warunki dla zawodników z pierwszego zespołu, którzy z różnych przyczyn nie grają odpowiedniej ilości minut w utrzymaniu rytmu meczowego poprzez występy. Może tak się również wydarzyć, gdy zawodnik wraca do gry po kontuzji i przygotowuje się do pełnego powrotu do pierwszego zespołu. Dokładnie cele poznam i będę je umiał sprecyzować też po rozmowie z trenerem Musiałem, gdyż druga drużyna będzie podporządkowana tej pierwszej, najważniejszej w klubie. Dodatkowo na pewno będziemy chcieli w każdym meczu grać o zwycięstwo. Nie znam jeszcze w pełni potencjału tego zespołu, ale z informacji, które do mnie płyną wynika, iż jest to młoda i zdolna grupa zawodników o sporych możliwościach, będę zatem chciał pomóc im w dalszym rozwoju pod każdym względem, nie zapominając także o celach sportowych "rezerwy". Czwarta liga byłaby bardziej wymagającym "poligonem" dla zdolnych juniorów Hutnika i będziemy chcieli o to powalczyć. Jednak nikt nam za darmo tego nie podaruje. Bardzo odpowiedzialnie traktuję te zadania i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby zespół i zawodników rozwinąć oraz, żeby cele zostały zrealizowane – mówi trener Antkiewicz.

Asystentem w sztabie Macieja Antkiewicza będzie zawodnik pierwszej drużyny, przygotowujący się do roli szkoleniowca, Patrik Misak, który posiada Licencję UEFA B.

Trenerze, witamy na „Suchych Stawach” i życzymy powodzenia!

Wstecz