Krótka przygoda z PP.

Hutnik Kraków przegrał dziś z Olimpią Grudziądz 0-1 w rundzie wstępnej Pucharu Polski i odpadł z tych rozgrywek.

Goście prowadzenie objęli szybko, bo już w 7 minucie. Na listę strzelców wpisał się Romreo, który najpierw "główkował" w poprzeczkę, a następnie również "główką" dobił swój strzał, umieszczając piłkę w bramce strzeżonej przez Arkadiusz Leszczńskiego. Hutnicy próbowali odrobić stratę, ale w pierwszej części spotkania brakował im dokładności. Najbliżej wyrównania był Dominik Zawadzki, jednak jego strzał z szesnastki został zblokowany przez obrońców i nie sprawił golkiperowi Olimpii wielkich trudności. W przerwie trener Szydełko dokonał czterech zmian. Za Daniela Hoyo-Kowalskiego, Javiera Bernala, Zawadzkiego i Kamila Sobalę na placu gry pojawili się Łukasz Kędziora, Tomasz Jaklik, Abdallah Hafez i Michał Kitliński. Od początku drugiej połowy Biało-Błękitno-Niebiescy zdecydowanie przejęli inicjatywę i próbowali doprowadzić do wyrównania. Swoich sił próbowali min.: Hafez (jego strzał zza pola karnego obronił Olszewski), Kitliński (zbyt długo zwlekał ze strzałem będąc na 10m przed bramka rywali), Tomasz Wojcinowicz (nie sięgnął piłki po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym i zgraniu Piotra Stawarczyka), Łukasz Kędziora (po cornerze przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie przestrzelił wysoko nad bramką). Najwięcej kontrowersji wywołała sytuacja z 80 minuty spotkania. Krzysztof Świątek dośrodkował z prawej flanki, futbolówka dotarła do Hafeza, a ten huknął bez przyjęcia. Piłka minęła bramkarza, po czym z linii bramkowej wybił ją Witasik. I nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt że w tym przypadku pomógł sobie ręką. Cały stadion krzyknął ręka, jednak prowadzący te zawody sędzia Rokosz w ogóle nie zareagował na to zdarzenie. Jeszcze w doliczonym czasie gry zakotłowało się w polu karnym gości, Hafez upadł po starciu z jednym z graczy przyjezdnych, ale i tym razem arbiter ze Śląska uznał że nic się nie stało. Chwilę później mecz się zakończył. Hutnicy nie zagrają w 1/32 Pucharu Polski. Gratulujemy naszym dzisiejszym przeciwnikom i życzymy powodzenia w kolejnych rundach PP.