Koniec przygody z Pucharem Polski

W rozegranym w Puławach spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski ulegliśmy Wiśle Puławy 2:0. Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo ostrożnie. W drugim kwadransie gra przeniosła się na połowę Hutnika, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje dla gospodarzy. Z obu stron odnotowaliśmy za to po kilka strzałów niecelnych. Aktywny w środku pola w tym okresie gry był debiutujący w pierwszym składzie Athony Ikwuka. Najgroźniejszą sytuację mieli za to gospodarze. Po rzucie rożnym piłkę zmierzającą w kierunku bramki na kolejny rzut rożny wybił Daniel Hoyo Kowalski. Kolejne dośrodkowanie z narożnika pewnie wypiąstkował już Wiktor Kaczorowski.

W drugiej połowie na placu gry zawodników przywitały opady deszczu. Zmiana pogody nie przyniosła jednak zmiany obrazu gry. Wprawdzie tym razem gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy, ale nadal brakowało klarownych sytuacji dla obu drużyn. Najdogodniejszą z nich mieli ponownie gospodarze, dwa strzały z bliska dwukrotnie świetnie  obronił Wiktor Kaczorowski. Jako pierwszy na obraz gry zareagował trener Bobla. W 64 minucie przeprowadził potrójną zmianę i na boisku pojawili się Deniss Rakels, Dominik Zawadzki i Michał Głogowski. Zmiany wprowadziły ożywienie w ofensywnych poczynaniach Hutnika. Efektem tego była dogodna sytuacja, w której Filip Jania wyłożył piłkę Michałowi Głogowskiemu, ten jednak uderzył niecelnie. Zaledwie 3 minuty później swoją potrójną zmianę przeprowadził trener gospodarzy i już po 4 minutach Wisła Puławy cieszyła się z prowadzenia 1:0. Korzystny wynik pozwolił gospodarzom przejąć inicjatywę i kontrolować mecz, a w doliczonym czasie gry postawić kropkę nad i. Wynik spotkania na 2:0 dla Wisły Puławy ustalił Robert Janicki.

Wisła Puławy - Hutnik Kraków 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Noiszewski 71, 2:0 Janicki 90

Wisła: Łakota - K. Kaczorowski, Noiszewski, Seweryś, Przywara, Kumoch (66 Puton), Kołtański (66 Pawłas), Nojszewski (66 Kargulewicz), Janicki, Bortniczuk (90 Retlewski), Szymanek (75 Skałecki).

Hutnik: W. Kaczorowski - Hoyo Kowalski, Wenger, K. Głogowski - Chmiel (82 Kieliś), Budziński, Ikwuka (64 M. Głogowski), Świątek, Szablowski (64 Zawadzki), Jania (82 Wróbel) - Lelek (64 Rakels).

Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce).

Żółte kartki: Bortniczuk, Noiszewski, Pawłas - Hoyo Kowalski, Ikwuka, Kieliś, Zawadzki.