Kluczowy mecz z Kotwicą!

Dwie kolejki, choć szansa na wywalczenie bezpośredniego awansu właściwie jedna. Przed nami absolutnie kluczowe w tym kontekście spotkanie - wyjazdowy mecz z wiceliderem, Kotwicą Kołobrzeg. Gospodarze przystąpią do tego meczu pozytywnie nakręceni po wygranej z KKS-em Kalisz. My zaś - z rezerwami Lecha Poznań. Szykuje się spotkanie wielkiego kalibru.

Kotwica powstała 15 sierpnia 1946 r. Kilkakrotnie zmieniała nazwę, przez lata nazywała się m.in. Kolejarz, Barka czy Budowlani. Długo występowała na niższych szczeblach polskiego futbolu, pierwsze sukcesy zaczęła odnosić w XXI wieku. W 2008 r. zdobyła regionalny Puchar Polski, a sześć lat później awansowała na trzeci poziom ligowy. Tam jednak zagościła tylko przez trzy lata, aby spaść do III ligi i powrócić dopiero w poprzednim sezonie. Zrobili to przebojem - jako beniaminek zajęli 3. miejsce w lidze, a w barażach przegrali jedynie z ostatecznym ich triumfatorem, Motorem Lublin. 

Kotwica obecnie jest wiceliderem 2.Ligi z 53 punktami na koncie. Hutnicy zajmują czwartą lokatę z czterema punktami straty. Na dodatek, Kotwica ma najlepszy bilans bramek w lidze (+16), oraz najlepszego strzelca rozgrywek, Jonathana Juniora.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Łukasz Szczech z Kobyłki, a na liniach pomagać mu będą Jakub Winkler i Błażej Granat. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Łukasz Ostrowski.

Transmisja z niedzielnego meczu będzie dostępna w telewizji na kanale TVP Sport, a także w Internecie: na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

Wykupując subskrypcję Pilot WP, masz możliwość wybrania klubu, który chcesz wesprzeć – wybierz Hutnika, a część zapłaconej kwoty trafi do Klubu!

 

33. kolejka 2.Ligi:

Kotwica Kołobrzeg - Hutnik Kraków

19.05.2024 (niedziela) godzina 20:10

Miejski Stadion Piłkarski im. Sebastiana Karpiniuka, ul. Śliwińskiego 10, Kołobrzeg

Obsada sędziowska: Łukasz Szczech (sędzia główny), Jakub Winkler i Błażej Granat (sędziowie techniczni) oraz Łukasz Ostrowski (sędzia techniczny).

Wstecz