Kluczowa potyczka z sąsiadami

W zapowiedzi poprzedniego spotkania z Pogonią pisaliśmy, że sąsiadujemy w tabeli z naszym rywalem. Minęła cała runda, a zmieniły się tylko miejsca, które zajmujemy. Poprzednio była to druga "10", obecnie drużyna z Siedlec jest trzecia, a my zajmujemy czwarte miejsce. Stoi przed nami okazja na przesunięcie się na podium, warto ją wykorzystać.

Początek historii Pogoni Siedlce datuje się na 1944 r., zaś obecna nazwa klubu pojawiła się po raz pierwszy w grudniu 1955 r.. Do największych sukcesów siedleckiej drużyny należy zaliczyć jeden sezon spędzony na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, a także dwa ćwierćfinały Pucharu Polski, z czego jeden w zeszłym roku. Wcześniej miało to miejsce w sezonie 1987/88, wówczas lepsza w dwumeczu okazała się Legia Warszawa mająca w składzie między innymi Dariusza Dziekanowskiego, Leszka Pisza, Pawła Janasa czy Dariusza Wdowczyka.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon), bądź całkowicie za darmo na kanale TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

22. kolejka 2.Ligi
Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków
01.03.2024 (piątek), godzina 17:45
Stadion Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, ul. Jana Pawła II 6, Siedlce

Obsada sędziowska: Aleksander Nestorowicz (sędzia główny), Paweł Smyk, Patryk Zielant (sędziowie asystenci) i Konrad Gąsiorowski (sędzia techniczny).

Wstecz