Kamil Wenger zostaje w Hutniku!

Kamil Wenger podpisał nowy kontrakt z Hutnikiem i tym samym pozostaje w Krakowie. Zawodnik w nowym sezonie będzie ponownie stanowił o sile defensywy Dumy Nowej Huty.

Kamil do drużyny Bartłomieja Bobli dołączył w przerwie zimowej minionego sezonu. Defensor wystąpił w czternastu spotkaniach i stał się jednym z ulubieńców kibiców Hutnika. Wcześniej przez 8 lat reprezentował barwy Olimpii Elbląg.

Kamil Wenger pochodzi z Kluczborka. Urodził się 12 grudnia 1991 roku, ma 188 centymetrów wzrostu, waży 72 kilogramów. Juniorską karierę zaczynał w miejscowym MKS-ie, skąd przeniósł się w 2008 roku do łódzkiego UKS SMS-u. Następnie związany był z GKS-em Bełchatów, w którego barwach występował w sezonie 2010/11 w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W marcu 2011 zagrał rozegrał 90 minut w młodzieżowej reprezentacji Polski prowadzonej wówczas przez Stefana Majewskiego. Reprezentacja biało-czerwonych z Kamilem w pierwszym składzie zremisowała 1-1 z Niemcami. Zanim trafił do Olimpii Elbląg występował jeszcze w Turze Turek i Wigrach Suwałki.

Kamil, cieszymy się, że zostajesz z nami i życzymy powodzenia!

Wstecz