Kamil Tybor szefem skautingu Hutnika Kraków!

Kolejny progres. W Klubie rozwijamy Dział Skautingu, a osobą odpowiedzialną za budowanie struktury został Kamil Tybor, który doświadczenie zbierał współpracując z kilkoma klubami, między innymi z opolską Odrą. 

Kamil Tybor współpracę z Odrą zakończył w marcu 2023 roku, a podczas jej trwania odpowiedzialny był za weryfikację zawodników zagranicznych, grających w ligach europejskich, a także za bieżącą ocenę graczy polecanych przez agentów.

W Hutniku nie jest postacią anonimową – pomagał w zimowym oknie transferowym, opiniując i oceniając piłkarzy znajdujących się na liście naszego Klubu, ułatwiając tym samym pracę Zarządu. Co więcej, od grudnia jest również członkiem Działu Marketingu i realizuje się na płaszczyźnie medialnej – na tym polu także ewoluował, na przykład pełniąc funkcje redaktora naczelnego jednego z najstarszych portali piłkarskich w Polsce - iGol.pl.

W przeszłości, dokładnie w wieku juniorskim, Kamil Tybor reprezentował barwy kilku zespołów, jak choćby MOSP Jagiellonia Białystok. Gdy jego przygodę ze sportem w czynnej formie przerwała kontuzja zajął się edukacją, w tym tą futbolową. Ukończył dwa kierunki studiów, w 2016 roku zdobył certyfikat International Professional Scouting Organisation (IPSO) oraz ukończył kursy organizowane przez „Scouts For Football” – dotyczące skautingu. Brał udział w szkoleniu Barca Innovation HUB – Universitas: „Certificate in Football Tactical Analyst”.

W latach 2013 – 2015 prowadził drużynę U-11 w AS Saint-Genis-Ferney-Crozet, a od września 2023 roku zajmuje się szkoleniem – podobnie we francuskim – Pays de Gex FC.

Kamil, życzymy powodzenia!

Wstecz