Kalwarianka nowym klubem partnerskim Hutnika!

Hutnik Kraków i MKS Kalwarianka podpisały w dniu dzisiejszym umowę o współpracy, tym samym Kalwarianka dołącza do grona klubów partnerskich Dumy Nowej Huty. Umowę parafowali prezesi klubów: Piotr Zadora (Kalwarianka) i Artur Trębacz (Hutnik).

Kalwarianka to klub z długą tradycją sportową, który założony został w 1923 roku. Wizytówką, obchodzącego w tym roku 100-lecie klubu z Kalwarii Zebrzydowskiej, jest nie tylko IV ligowa drużyna seniorów, ale również doskonale prowadzona Akademia Piłkarska. Dodać należy, że szkolenie młodzieży w Kalwarii przynosi liczne sukcesy, a Akademia jest jedną z dwóch najlepszych szkółek piłkarskich w Małopolsce Zachodniej. Tylko w minionym sezonie juniorzy starsi awansowali do Makroregionalnej Ligi, a trampkarze zdobyli Mistrzostwo Polski LZSów.

Klub z Kalwarii posiada doskonałą bazę sportową wraz z hotelem. Dzięki czemu jeszcze w sierpniu na swoje obozy do Kalwarii uda się prawie 100 zawodników z Akademii Piłkarskiej Hutnika.

Jest nam niezmiernie miło, że będziemy mieli okazję do zacieśniania współpracy z tak doskonale funkcjonującym klubem sportowym!

Wstecz