Jutro w PP zagramy z Chojniczanką.

Jutro piłkarze Hutnika rozegrają rundę wstępną Pucharu Polski. Podopieczni trenera Andrzeja Paszkiewicza zmierzą się w niej na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30. 

W poprzedniej kampanii PP Hutnicy swój udział zakończyli już na 1 spotkaniu. W rundzie wstępnej przegrali na Suchych Stawach ze spadkowiczem z eWinner II ligi, Olimpią Grudziądz 0-1.

Nasi jutrzejsi przeciwnicy w minionym sezonie PP również rozegrali tylko jedno spotkanie. Chojniczanie musieli w 1 rundzie uznać wyższość ekstraklasowego Śląska Wrocław, przegrywając 2-3. W drużynie Chojniczanki w przerwie pomiędzy sezonami doszło do kilku zmian personalnych. Zespół opuściło 8 zawodników, w tym dobrze znany na Suchych Stawach Sebastian Olszewski który przeniósł się do trzecioligowej Olimpii Grudziądz. Kadrę pierwszoligowca zasiliło 11 graczy: 20-letni bramkarz Bartosz Neugebauer z GKS-u Jastrzębie, 18-letni bramkarz Sebastian Szabłowski z Wdy Świecie, 19-letni obrońca Maciej Białczyk z drugiej drużyny Pogoni Szczecin, 22-letni obrońca Wojciech Błyszko z Motoru Lublin, 22-letni obrońca Sebastian Golak z Sokoła Kleczew, 25-letni pomocnik Robert Janicki z Sandecji Nowy Sącz, 28-letni pomocnik Bartłomiej Kalinkowski z Górnika Łęczna, 19-letni pomocnik Szymon Stróżyński z Miedzi Legnica, 18-letni napastnik Antoni Prałat z Jaroty Jarocin, 25-letni napastnik Adam Ryczkowski z Motoru Lublin, 32-letni napastnik Patryk Tuszyński z Wisły Płock, który ma na koncie ponad 200 występów i 40 bramek (208/44) w najwyższych ligach polskiej i tureckiej. W pierwszej lidze po dwóch spotkaniach Chojniczanka zajmuje 16 lokatę z dorobkiem jednego punktu. W dotychczasowych meczach zremisowała z GKS-em Tych 2-2 i przegrała ze Skrą Częstochowa 0-2. 

Wstecz