Wszem i wobec wiadomo o tym, że Akademia Piłkarska Hutnik Kraków szkoli dobrze, wypuszcza utalentowanych piłkarzy, sama osiągając fantastyczne rezultaty. Nie bez kozery znaleźliśmy się w gronie 61 szkółek w całej Polsce, które otrzymały złotą gwiazdkę Polskiego Związku Piłki Nożnej - to mówi samo za siebie. Świetna infrastruktura, ambitna kadra szkoleniowa, zarząd robiący wszystko tak, aby ułatwiać codzienne funkcjonowanie.... każdy z osobna i wszyscy razem pracujemy na dobrze znaną nad Wisłą markę, a ta, coraz mocniej się rozwija. Mogą o tym świadczyć dwa niedawne zwycięstwa ekipy juniorów starszych - podopieczni trenera Pawła Byrskiego pokonali IV-ligowców: BKS Bochnię i Poprad Muszyna. 

Jak rozpoczynać walkę o CLJ, to właśnie tak! Podopieczni Pawła Byrskiego rozegrali zimą sześć sparingów - cztery przeciwko drużynom ze swojej kategorii wiekowej i dwa  z drużynami seniorów i to... z IV ligi. Mecze te zakończyły się wygranymi, a w każdym z tych spotkań młodzi Hutnicy zapakowali przeciwnikom po cztery gole. Na szczególne uznanie zasługuje mecz przeciwko Popradowi Muszyna, w którym naszym juniorom starszym udało się wyciągnąć wygraną pomimo tego, że rywal prowadził już 3:2 - spektakularne osiągnięcie, z którego jesteśmy dumni! 

Zespół U-19 zajął w tabeli 1. miejsce, wygral 13 spotkań i może pochwalić się fantastycznym bilansem bramkowym: 96-10. Dzięki wygraniu jesiennych rozgrywek nasi młodzieńcy zagrają teraz w grupie D Ligi Makroregionalnej i powalczą o promocję - ich rywalami będą między innymi Stal Rzeszów, Puszcza Niepołomice czy Korona II Kielce. 

Start rozgrywek już w najbliższą sobotę 2 marca o godz. 14.30. Na początek podejmiemy u siebie Karpaty Krosno. To naprawdę ważny sezon, mamy bowiem szansę na awans do CLJ! Z tego miejsca pragniemy zaprosić na mecze naszych utalentowanych młodych graczy! Dodajmy im skrzydeł. 

 

Wyniki zimowych gier kontrolnych:

Hutnik Kraków U19 - BKS Bochnia 4:0 (1:0)

1:0 Kozik

2:0 Miechówka

3:0 Depta 

4:0 Depta 

Sklad: Zagrodnik - Miechówka (55’ Latek), Wójtowicz, Filipczyk - Kukla (55’ Kozłowski), Łapczyński (70’ Stanaszek), Kominiak, Mucha (46’ Depta), Nepokrytyj (55’ Żmuda) - Dziadkowiec (46’ Kępa), Kozik (55’ Gocal)

Hutnik Kraków U19 - Poprad Muszyna 4:3 (2:3)

1:0 Depta

2:1 Nepokrytyj

3:3 Łapczyński

4:3 Miechówka 

Skład:

Skład w pierwszej połowie: Hoyo-Kowalski - Miechówka, Piech, Filipczyk - Motrych, Kominiak, Kukla, Nepokrytyj, Depta - Kępa, Żmuda

Skład w drugiej połowie: Zagrodnik - Latek, Wójtowicz, Filipczyk (70’ Miechówka) - Rogóż, Łapczyński, Mucha, Kozłowski, Dziadkowiec - Gocal, Kozik

***

Hutnik Kraków - Puszcza Niepołomice 4:1 (2:1)

Cracovia - Hutnik Kraków 2:0 (1:0)

Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (0:1)

Zagłębie Sosnowiec - Hutnik Kraków 1:2 (0:2)

Wstecz