Jedyne Derby Krakowa w Wielką Sobotę

Już w Wielką Sobotę czeka nas prawdziwe piłkarskie święto. Odbędą się bowiem jedyne na szczeblu centralnym derby Krakowa. Jednocześnie będzie to mecz o przysłowiowe sześć punktów, Duma Ludwinowa jest naszym sąsiadem w tabeli mając jedno "oczko" mniej. Tyle samo punktów co nasz najbliższy rywal mają rezerwy Zagłębia, które przełamały swoją serię 11 spotkań bez wygranej pokonując Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Garbarnia tymczasem uległa rezerwom poznańskiego Lecha, wzmocnionego zawodnikami z pierwszej drużyny Mistrza Polski.

Garbarnia to klub z wielkimi tradycjami. Dwa lata temu obchodził 100-lecie istnienia i 90-tą rocznicę jedynego w historii klubu mistrzostwa Polski. Nie licząc jednego sezonu w I Lidze (2018/19), od 1974 roku występują poniżej drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Na awans do Ekstraklasy czekają zaś od 1956 roku. Ostatnio popularna Garca gra mocno w kratkę - w ostatnich pięciu meczach zanotowała 2 wygrane, dwie porażki i remis. W derbach rozegranych w poprzedniej rundzie zwyciężyła nad Hutnikami 4:2, bramki dla nas strzelali wówczas Patryk Serafin i broniący obecnie barw Garbarni Mark Assinor.

W związku ze świąteczną porą bilety na to spotkanie będzie można nabyć w promocyjnej cenie - 20 zł za bilet normalny i 10 zł za bilet ulgowy.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze zmianą klubu ze stowarzyszenia w spółkę nie będzie możliwy zakup biletu na mecz z Garbarnią online oraz nie będzie prowadzona przedsprzedaż stacjonarna. Za utrudnienia przepraszamy!

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Marek Opaliński z Lubina, a na liniach pomagać mu będą Marek Witoń i Jakub Szkutnik. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Patryk Świerczek. 

Transmisja z sobotniego spotkania przeprowadzona będzie na platformie WP Pilot. Relacja będzie dostępna po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 3 dni, 30 dni lub rok).

Aby wykupić pakiet skorzystaj z TEGO LINKU -> WP Pilot dzięki czemu część dochodu z transakcji trafi do naszego Klubu! 

Zapraszamy wszystkich kibiców do kibicowania błękitno-biało-niebieskim. Hutniku, wygraj dla nas ten mecz!

26. kolejka e-Winner 2 ligi
Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków
08.04.2023 (sobota) godzina 13:00
Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków


Obsada sędziowska: Marek Opaliński (sędzia główny), Marek Witoń, Jakub Szkutnik (sędziowie asystenci) i Patryk Świerczek (sędzia techniczny).

Wstecz