Jakub Marcinkowski żegna się z Hutnikiem

W sezonie 2024/2025 naszych barw nie będzie reprezentował już Jakub Marcinkowski, który przenosi się do występującej w Fortuna 1. Lidze drużyny z Niecieczy.

Młody defensor w Hutniku z powodzeniem występował od sześciu lat. Przed sezonem 2021/22 został włączony do kadry pierwszego zespołu, a niedługo później zadebiutował na drugoligowych boiskach.

W minionej kampanii był jednym z najlepszych bocznych defensorów na trzecim poziomie rozgrywkowym. Zagrał w 31 meczach – strzelił jedną bramkę (ze Skrą Częstochowa) oraz zaliczył pięć asyst (dwie w spotkaniach z Radunią Stężyca i po jednej z rezerwami ŁKS-u Łódź, Wisłą Puławy, KKS-em Kalisz). 20-letni zawodnik znacznie przyczynił się do tego, że nasza drużyna do ostatniej kolejki liczyła się w walce o baraże i ostatecznie zakończyła rozgrywki ligowe na wysokiej, ósmej pozycji.

Jakubowi dziękujemy za wspólne lata i serce do walki, które w każdym spotkaniu pokazywał na boisku oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku!

Wstecz