Iron Maiden i nowe koszulki meczowe Hutnika

Legendarny zespół heavymetalowy w trakcie swojej obecnej trasy zaplanował dwa występy w Polsce, a konkretnie w krakowskiej Tauron Arenie. To jednak nie jedyne występy muzyków. W środowe południe na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków zespół zagrał bowiem... mecz piłkarski. Założyciel Iron Maiden Steve Harris znany jest ze swojego zamiłowania do sportu, a szczególnie piłki nożnej. Steve, wielki sympatyk West Ham United, lubi spędzać aktywnie czas w trakcie swoich tras koncertowych. Tym razem tworzona przez niego drużyna zagrała na Suchych Stawach przeciwko reprezentacji firmy Canpack. Wybór rywala nie był przypadkowy bowiem firma Canpack jest dostawcą puszek oraz kapsli do sygnowanego przez Iron Maiden piwa. W drużynie Iron Maiden obok lidera zespołu wystąpił między innymi jego syn George Harris i były reprezentant Szkocji Colin Hendry. Spotkanie przy linii bocznej obserwował gitarzysta Iron Maiden Adrian Smith. Mecz trwał pełne 90 minut i zakończył się bezbramkowym remisem. Większa część gry toczyła się w typowo wyspiarskiej pogodzie, a ulewny deszcz nie przeszkadzał bramkarzom obu zespołów popisywać się co chwilę swoimi umiejętnościami.

Zespół Iron Maiden na Suchych Stawach został również ciepło przyjęty przez przedstawicieli naszego klubu. Zarząd przekazał Steve'owi Harrisowi koszulkę klubową z jego nazwiskiem.

- Ciekawostką jest, że jest to koszulka na sezon 2023/24 - wyjaśnia Prezes Hutnik Artur Trębacz - Steve Harris stał się pierwszym posiadaczem naszych trykotów meczowych na nowy sezon. Tym samym nasze nowe meczówki zostały zaprezentowane w najbardziej oryginalny z możliwych sposobów. Myślę, że takiej formy prezentacji nowych koszulek mogą nam pozazdrościć wszyscy w Polsce, a pewnie i na świecie. - dodaje.

Steve Harris i Artur Trębacz chętnie zaprezentowali do zdjęcia nowe meczówki na sezon 2023/24. Faktycznie takiej premiery koszulek mogą nam pozazdrościć kibice na całym świecie.

Wstecz