II MLJM (6): Pewna wygrana z Clepardią.

Juniorzy młodsi Hutnika występujący w rozgrywkach II MLJM wygrali dziś na Suchych Stawach z Clepardią Kraków 4-0.

Po pierwszej połowie podopieczni trenera Macieja Papieża prowadzili 1-0. Prowadzenie hutnikom dał w 45 minucie Anthony Ikwuka, który ładną solową akcję zakończył celnym strzałem przy dalszym słupku bramki gości. Po zmianie stron Biało-Błękitno-Niebiescy dołożyli jeszcze trzy trafienia i ostatecznie zwyciężyli 4-0. Na 2-0 prowadzenie gospodarzy podwyższył Maciej Banot wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Trzecią bramkę dla Dumy Nowej Huty uzyskał ładnym strzałem z dystansu Nikodem Kominiak. Wynik zawodów ustalił w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Oskar Nalepa. Stoper Hutnika pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na popularnym "Tośku".

Należy również podkreślić bardzo dobrą grę naszych bramkarzy, Olafa Majewskiego który z powodu urazu przedwcześnie musiał opuścić plac gry, oraz Kacpra Smoka. Obaj zanotowali na swoim koncie po kilka świetnych interwencji.

W następnej serii gier Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska. Spotkanie odbędzie się w sobotę 30 kwietnia.