II MLJM (14): Końcowe granie i ostre strzelanie.

Dziś na Suchych Stawach podopieczni trenera Macieja Papieża pokonali w ostatniej kolejce II MLJM zespół Kalwarianki Kalwaria Zabrzydowska aż 14-0. Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się Anthony Ikwuka strzelec pięciu bramek, Miłosz Bobka ustrzelił hat-tricka, Mateusz Kukla i Nikodem Kominiak zdobywcy dubletu, oraz Grzegorz Prażuch i Mikołaj Krzemyk którzy dołożyli po jednym trafieniu. Pierwsze trzy bramki w tym meczu należały do popularnego "Tośka". Dwa pierwsze trafienia zaliczył po podaniach Prażucha, trzecią sfinalizował strzałem do pustej bramki po minięciu bramkarza gości. Na 4-0 podwyższył Bobka po zagraniu z rogu Mateusza Muchy. Piątą bramkę w tym meczu strzelił Prażuch. Jego strzał zza pola karnego otarł się jeszcze o jednego z obrońców i zmylił golkipera przyjezdnych. Koleją bramkę dla naszej drużyny uzyskał Bobka wykorzystując sytuację jeden na jeden z bramkarzem po zagraniu Muchy. Ostatnią bramkę w pierwszej części spotkania strzelił Ikwuka skrzętnie korzystając z podania Bobki. Po zmianie stron Biało-Błękitno-Niebiescy dołożyli kolejne siedem bramek. Najpierw Ikwuka płaskim strzałem zza szesnastki zaliczył swoją piątą bramkę w tym meczu. Następnie Bobka skompletował hat-tricka strzałem z linii pola karnego. Dziesiątą bramkę w tym meczu dla Hutnika ładnym strzałem pod poprzeczkę zdobył Kukla. Na 11-0 podwyższył Kominiak wykorzystując zagranie Krystiana Staniszewskiego, Kolejne trafienie dla Dumy Nowej Huty uzyskał Krzemyk dobijając uderzenie Bobki w słupek. Przedostatnią bramkę w tym meczu strzelił Kukla z podania Kominiaka, a wynik spotkania na 14-0 ustalił Kominiak po asyście Krzemyka.

Hutnicy ostatecznie zajęli 2 miejsce w ligowej tabeli ustępując o 3 punkty Puszczy Niepołomice.