II MLJM (11): Lider pokonany!

Drugi zespół juniorów młodszych Hutnika pokonał dziś na Suchych Stawach lidera rozgrywek Okocimskiego Brzesko 2-1.

Podopieczni Macieja Papieża rozegrali bardzo dobre zawody. Konsekwentna gra w defensywie, ładne, składne akcje ofensywne, to wszystko sprawiło że hutnicy odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo nad liderem z Brzeska. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, choć wcale tak nie musiało być. Biało-Błękitno-Niebiescy stworzyli sobie kilka niezłych okazji, w tym dwukrotnie obili słupek bramki gości. Najpierw w obramowanie trafił Kamil Jakóbczyk, a następnie Wiktor Filipczyk. Po zmianie stron gra nie uległa zmianie, dalej to gospodarze stwarzali więcej klarownych sytuacji. Pierwszą bramkę w meczu strzelił siedem minut po przerwie Maciej Kozłowski, który wykończył dokładne, penetrujące podanie Anthonego Ikwuki.

Pięć minut później Okocimski wyprowadził groźną i skuteczną kontrę doprowadzając do wyrównania. Dalsze minuty to kolejne próby sforsowania obrony i pokonania bramkarza gości. Trud naszych piłkarzy został nagrodzony w 89 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwięcej sprytu w polu karnym wykazał Jakóbczyk i z zimna krwią wykorzystał nadarzającą się okazję, by chwilę później utonąć w objęciach swoich kolegów.

W następnej kolejce Hutnik II zmierzy się w Podłężu z Puszczą Niepołomice. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 października o godzinie 14.