II MLJM (10): Kolejny mecz zagrany na piątkę

Dziś na Suchych Stawach drugi zespół juniorów młodszych wygrał w 10. kolejce II MLJM z Fundacją Górnik Tarnów 5-1.

Kolejne dobre spotkanie rozegrali podopieczni Pawła Byrskiego. Młodzi Hutnicy od początku spotkania przejęli inicjatywę i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń do ostatniego gwizdka sędziego. Hutnik objął prowadzenie w 18 minucie. Maksymilian Żmuda zagrał do wchodzącego w pole karne Filipa Koguta, a ten ładną podcinką umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później było już 2-0. Mateusz Wodnicki posłał w szesnastkę piłkę z rzutu wolnego, gdzie doskoczył do niej Marcin Miechówka sprytnie pokonując bramkarza tarnowian. Do przerwy 2-0. W pierwszych pięciu minutach po zmianie stron Hutnik praktycznie zamknął ten mecz. W 47min. na 3-0 podwyższył Kogut finalizując "główką" dośrodkowanie Samuela Łapczyńskiego. Trzy minuty później Miechówka strzelił czwartą bramkę. Goście honorowe trafienie uzyskali 58 min. Wynik spotkania ustalił Wodnicki strzałem z dystansu w 79 min.

W najbliższą środę Hutnik II uda się do Tarnowa, gdzie spotka się ze swoim dzisiejszym przeciwnikiem, Fundacją Górnik. Początek meczu godzina 17.